محبوبیت فروشگاه‌های اینترنتی در اینستاگرام را می‌توان با نگاه به آمار جهانی به راحتی متوجه شد. فقط در ۴ سال گذشته تعداد فروشگاه‌های اینستاگرامی رشد نزدیک به ۷۰ درصدی داشته و به ۲۵ میلیون فروشگاه در سراسر جهان رسیده است. هم اکنون هزاران فروشگاه اینستاگرامی فعال ایرانی در این شبکه‌ی اجتماعی وجود دارند که به خوبی نشان‌دهنده‌ی میزان محبوبیت آن هستند. خرید و فروش کالا در اینستاگرام در این حجم از فروشگاه‌های اینترنتی به معنی جابه‌جایی میلیاردها تومان در طول هر شبانه‌روز است.

خرید و فروش کالا در اینستاگرام

انجام معاملات در اینستاگرام هم مانند دیگر فروشگاه‌های اینترنتی نیاز به پرداخت آنلاین دارد و طبعا محدودیت‌ها و مزایای آن‌ را هم با خود به همراه دارد. خدمات پرداخت آنلاین به مشتریان این امکان را داده تا بتوانند بدون مراجعه حضوری به آسانی خریدهای خود را انجام دهند و همچنین به صاحبان کسب و کار کمک کرده تا بتوانند با یک پیج ساده به راحتی محصولات خود را هم در معرض عموم به نمایش بگذارند، هم به راحتی به فروش برسانند. یکی از دغدغه‌های اصلی هر دو طرف خریداران و صاحبان فروشگاه اینستاگرامی انتخاب نوع نحوه‌ی پرداخت است که معمولا به دو شکل صورت می‌گیرد: درگاه پرداخت در اینستاگرام یا پرداخت در اینستاگرام به روش کارت به کارت کردن.

پتانسیل درآمدزایی بالای فروش کالا در اینستاگرام باعث شده تا برخی افراد فرصت طلب از این موقعیت سوء استفاده کرده و دست به کلاهبرداری‌های اینترنتی بزنند. مسئله کلاه‌برداری در اینستاگرام باعث خدشه‌دار شدن اعتماد مشتریان می‌شود و اعتماد کمتر مشتریان منجر به از دست رفتن فرصت‌های بازاریابی و فروش برای بسیاری از کسب و کارهای اینترنتی می‌شود. کسب و کارهایی در زمینه‌های مختلف از صنایع دستی گرفته تا غذای خانگی که همگی با به کار بردن خلاقیت‌های منحصر به فرد خود به دنبال جلب اعتماد مشتریان خود و فروش خدمات و کالا در اینستاگرام هستند. همین نکته خود اهمیت انتخاب نوع پرداخت را برای ما روشن می‌کند و در این بین امنیت حرف اول را می‌زند. برای پرداخت در اینستاگرام کدام ایمن‌تر است؟ درگاه پرداخت اینستاگرام یا کارت به کارت در اینستاگرام؟

پرداخت در اینستاگرام به روش کارت به کارت

نحوه‌ی کار چگونه است؟

اولین شیوه‌ای که در خرید و فروش کالا در اینستاگرام استفاده شد و نسبت به راه‌های دیگر بیشتر در دسترس به نظر می‌رسید، پرداخت در اینستاگرام به روش کارت به کارت بود. مشتریان کالای مورد نظر خود را انتخاب می‌کردند و از طریق پیام خصوصی یا دایرکت به اطلاع صاحب کسب و کار می‌رساندند. برای سفارش کالا شماره کارتی در اختیار مشتری قرار داده می‌شد و پس از انجام کارت به کارت رسید آن در اختیار فروشنده قرار می‌گرفت و پس از آن امکان ارسال کالا وجود داشت. اما این راه پرداخت چه محدودیت هایی دارد؟ آیا امنیت آن تضمین می‌شود؟ بیایید دقیق‌تر به آن نگاهی بیندازیم:

محدودیت‌های پرداخت در اینستاگرام به روش کارت به کارت

  • تاخیر در دسترسی به اطلاعات: پیش از هرچیزی برای پرداخت و ثبت سفارش کالا، فروشنده باید حضور داشته باشد تا اطلاعات مربوط به شماره کارت خود و اطلاعات هویتی را در اختیار مشتریان قرار دهد. چه بسا مشتریانی که به خاطر تاخیر در دریافت اطلاعات مورد نظر و به تبع آن تاخیر در ثبت سفارش قید خرید را بزنند و به سراغ فروشگاه دیگری بروند. این محدودیت زمانی که هم برای مشتریان و هم برای فروشندگان عاملی منفی‌ست، در کسب و کارهای خرد که فقط یک ادمین پیج دارند، بیشتر نمود پیدا می‌کند. حال اگر مشتری از خرید منصرف شد یا پس از دریافت کالا تمایل به پس دادن آن داشت این دردسرها دوباره آغاز می‌شوند و هر تاخیر یا خطای احتمالی در بازگرداندن پول موجبات نارضایتی مشتریان را به همراه می‌آورد.
  • خطاهای انسانی: این نوع خطاها نیز در پرداخت در اینستاگرام به روش کارت به کارت کردن بیشتر است. فروشنده ممکن است اطلاعات کارت را به اشتباه تایپ کند یا مشتریان در وارد کردن آن دچار لغزش شوند و با کم توجهی پول را به شماره حساب دیگری واریز کنند. گاهی هم ممکن است خطاهای مربوط به فرآیند خرید پیش بیاید، مثلا مشتری پول را واریز کند اما موفق به دریافت رسید نشود یا پیامک واریز یا برداشت وجه به دو طرف ارسال نگردد یا فعال نباشد.
  • کلاهبرداری اینترنتی: از همه‌ی این‌ها بگذریم بسیاری از کلاهبرداران اینترنتی از پرداخت در اینستاگرام سوء استفاده می‌کنند. خریداران می‌بایست قبل از پرداخت پول اطلاعات هویتی فروشنده را با مشخصات دارنده شماره کارت تطابق دهند، این در حالیست که بسیاری از مشتریان به منبع قابل اعتمادی برای تایید هویت ادمین پیج دسترسی نداشته و از حق خود برای درخواست اطلاعات هویتی اطلاعی ندارند. علاوه بر این مشتریان باید رسید خرید محصول را دریافت کنند و بدون فاکتور معتبر امکان شکایت در صورت بروز مشکل وجود نخواهد داشت. نرم‌افزارهای رسیدساز می‌توانند باعث فریب مشتریان شده و عملا دست آن‌ها را برای داشتن مدرکی معتبر از خرید اینترنتی خالی کنند.

درگاه پرداخت در اینستاگرام

خدمات پرداخت بیلبورد چی درگاه پرداخت الکترونیک را بهترین حالت برای پرداخت‌های اینترنتی می‌داند و بدین منظور فرم پرداخت و لینک پرداخت خدمات پرداخت بیلبورد چی را به عنوان خدمات پرداخت اینترنتی در اختیار کسب و کارها قرار می‌دهد. اما چرا درگاه پرداخت در اینستاگرام بهترین گزینه برای فروش کالا در اینستاگرام است؟

امن‌ترین شیوه‌ی پرداخت

بهینه‌ترین حالت برای فروشنده‌ی کالا در اینستاگرام این است که بستری مناسب برای پرداخت در اختیار مشتری قرار دهد و بهترین حالت نیز برای مشتری زمانی رخ می‌دهد که در صورت خرید ناموفق مبلغ پرداختی به فروشنده را پیگیری کند. استفاده از درگاه پرداخت در اینستاگرام راه حلی بهینه برای هر دو سمت معامله فراهم کرده که باعث می‌شود هم خریدار و هم فروشنده اطمینان خاطر بیشتری در پرداخت پیدا کنند.

نحوه‌ی کار چگونه است؟

در این روش مشتری کالای خود را سفارش می‌دهد و در این مرحله لینک پرداخت برای مشتری ارسال می‌شود و به صفحه‌ای مشابه این صفحه (فرم پرداخت و لینک پرداخت )هدایت می‌شود. در این مرحله پس از دریافت اطلاعات، مشتری به صفحه‌ی پرداخت منتقل می‌شود و از طریق درگاه پرداخت اینستاگرام هزینه سفارش خود را واریز می‌کند.

توضیح: تفاوت لینک پرداخت و فرم پرداخت در این می باشد که در لینک پرداخت کاربر مستقیم به صفحه پرداخت متصل می شود ولی در فرم پرداخت قبل از اتصال به درگاه بانکی اطلاعاتی از جمله آدرس شماره موبایل توضیحات خرید و … که نسبت به نوع فروشگاه شما درخواست میشود که مشتری بعد از پر کردن گزینه ها به صفحه درگاه بانکی هدایت می شود و این اطلاعات خرید در پنل کاربری برای شما ثبت میشود . و برای فعال کردن نیاز به کد نویسی نیست کافیست که لینک را در زیر پیج فروش قرار دهید و کاربر را هدایت به پرداخت کنید.

مزیت‌های درگاه پرداخت در اینستاگرام

  • بدون تاخیر و خطای انسانی: تاخیر در پاسخگویی عملا کنار می‌رود و مشتریان در هر ساعت از شبانه روز به محض تصمیم به خرید پرداخت را انجام می‌دهند و نیازی به انتظار برای دریافت اطلاعات حساب فروشندگان ندارند. هنگام پرداخت نیز می‌توانند اطلاعات صاحب حساب را که به نام فروشگاه مورد نظر باشد ببینند و پس از انجام عملیات تراکنش رسید معتبر دریافت کنند. خطای انسانی نیز در اینجا معنایی ندارد چرا که درگاه پرداخت در اینستاگرام به حساب فروشنده متصل است و پول به حساب دیگری واریز نخواهد شد و نیاز به بررسی فیش واریزی برای اطمینان از اصالت تراکنش نیست.
  • دسترسی به اطلاعات فروش: علاوه بر این فروشندگان می‌توانند بدون هیچ گونه محدودیتی برای هر محصول یک لینک اختصاصی ایجاد کنند تا برای هرکدام مجموع تراکنش‌ها به صورت جداگانه حساب شود. با دسترسی به پنل کاربری امکان مشاهده‌ی تراکنش‌ها و همچنین میزان استقبال از هر محصول وجود دارد.
  • ارتباط با مشتریان: برای هر کسب و کار اینترنتی یکی از مهم‌ترین مسائل سیستم ارتباط با مشتریان یا همان CRM است. برخلاف سایت‌های فروشگاهی، برای فروش کالا در اینستاگرام ابزارهای زیادی در این زمینه در دسترس نیست. با درگاه پرداخت در اینستاگرام مدیریت ارتباط با مشتریان هم برای این کسب و کارها نیز پیشرفت قابل توجهی پیدا می‌کند. با درگاه پرداخت می‌توان هنگام ساخت لینک پرداخت یا فرم پرداخت انتخاب نمود تا مشتریان هنگام پرداخت اطلاعات هویتی، شماره تلفن و ایمیل خود را وارد کنند. با این کار بانک اطلاعاتی جامعی در اختیار فروشندگان قرار می‌گیرد که به کمک آن می‌توانند با مشتریانشان ارتباط برقرار کرده و یا در آینده آن‌ها را از آخرین محصولات و تخفیف‌هایشان باخبر سازند.
  • انتقال وجه تا سقف ۵۰ میلیون تومان: با استفاده از درگاه پرداخت اینستاگرامی لینک پرداخت یا فرم پرداخت خدمات پرداخت بیلبورد چی شما می‌توانید تراکنش‌هایی تا سقف پنجاه میلیون تومان انجام دهید.

چرا لینک یا فرم پرداخت خدمات پرداخت بیلبورد چی؟

همانطور که توضیح داده شد روش درگاه پرداخت اینستاگرام برای خریدار و فروشنده بستر امنیت و اعتماد را فراهم می‌کند و درگاه پرداخت امن برای کسب و کارهای اینترنتی یکی از مهم‌ترین اولویت‌هاست. با درگاه پرداخت اینستاگرام در معاملاتی که از طریق این شبکه‌ی اجتماعی انجام می‌شود امکان سوء استفاده‌های اینترنتی و هرگونه خطا به حداقل می‌رسد. این روش باعث می‌شود تا رشد فروش و گسترش فروشگاه‌های آنلاین در شبکه‌ی اجتماعی اینستاگرام سرعت بیشتری بگیرد و  کسب و کارهایی که از آن استفاده می‌کنند نسبت به رقبای خود در جذب مشتریان قوی‌تر عمل کنند.

فرم پرداخت و لینک پرداخت خدمات پرداخت بیلبورد چی امن‌ترین درگاه پرداختی است که این بستر اعتماد را به ساده‌ترین حالت دسترسی برای فروشندگان و خریداران فراهم می‌کند. شما هم در این راه می‌توانید با درگاه اختصاصی فرم پرداخت و لینک پرداخت خدمات پرداخت بیلبورد چی مشکلات احتمالی در پرداخت هزینه  برای خود و مشتریانتان برطرف سازید و به کمک دسترسی به پنل اطلاعات و تراکنش های خدمات پرداخت بیلبورد چی، خرید و فروش خود را دسته‌بندی، بررسی و تحلیل نمایید.