غرب ابتدا تکلیف «برجام» را روشن کند/سناریوهای زیادی روی میز داریم - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
بین الملل » غرب ابتدا تکلیف «برجام» را روشن کند/سناریوهای زیادی روی میز داریم

محمود عباس‌زاده مشکینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با خبرنگار بیلبورد چی، در مورد تحرکات اخیر غرب برای ایجاد آشوب در کشور و یا ناامن کردن مرزها در آغاز مذاکرات هسته‌ای، گفت: این اقدامات هیچ تاثیری در مذاکرات نخواهد داشت. جمهوری اسلامی در وین مذاکره نمی‌کند بلکه فقط سوال می‌پرسد و ۱+۴ باید پاسخ دهد، جمهوری اسلامی در قالب برجام مذاکره و توافق کرد و به مفاد توافق نیز عمل نمود.

وی تصریح کرد: اگر غرب خواهان مذاکره با ایران است ابتدا باید تکلیف توافق قبلی را مشخص کند. کشورهای اروپایی به راحتی اجازه دادند که ترامپ از برجام خارج شود و در ادامه نیز نه تنها طبق برجام تحریم‌ها را حذف نکردند بلکه تحریم‌ها را افزایش دادند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: طبق قوانین بین المللی غیرنظامی‌ها از تعرض در جنگ مصون هستند اما مردم ایران در جنگ اقتصادی از تعرض مصون نبودند، آمریکا و غرب به ایران اجازه واردات واکسن و دارو ندادند و بی رحمی‌های زیادی علیه ملت ایران کردند.

عباس‌زاده مشکینی گفت: اگر غرب اصول مذاکرات شامل اجرای توافق و احترام متقابل را اجرا نکند و مجدداً دست به سوءاستفاده بزند، ایران سناریوهای دیگری روی میز دارد. غرب و آمریکا را وادار خواهیم کرد ملت ایران را به عنوان یک ابر قدرت جهانی بپذیرند. برخی کشورهای بزرگ آسیایی، امروز به این موفقیت دست یافته‌اند.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان