طلب ۵۴ میلیارد تومانی شهرداری فردوس از دستگاه های دولتی - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
اقتصاد و بازار » طلب ۵۴ میلیارد تومانی شهرداری فردوس از دستگاه های دولتی

به گزارش خبرنگار بیلبورد چی، حسین اکبری عصر دوشنبه در نشست خبری اظهارکرد: شهرداری فردوس همچنین سه میلیارد تومان بدهی به مردم و دستگاه‌های دولتی و شرکت‌ها دارد و به همین مقدار نیز بابت عوارض از مردم طلبکار است.

شهردار فردوس به محدوده ۱۳۰۰ هکتاری شهر فردوس اشاره و گفت: یک چهارم این محدوده متأسفانه زمین‌های خالی و رها شده می‌باشد که با توجه به مالکیت شخصی اغلب این زمین‌ها، دست شهرداری را برای هر گونه ساخت و ساز و یا واگذاری بسته است و از طرف دیگر مجوز افزایش محدوده شهری به ما داده نمی‌شود.

وی با بیان اینکه در تمام بخش‌های شهری آماده پذیرش سرمایه گذار هستیم، افزود: اشتغال یکی از مهمترین مشکلات جامعه است که شهرداری فردوس این آمادگی را دارد تا با سرمایه گذاران بخش خصوصی در راستای اشتغال همکاری نماید.

اکبری ساخت مجتمع چند منظوره عتیق، مجتمع تجاری خیابان شهید بهشتی و بازگشایی خیابان سه راهی پست را از اولویت‌های شهرداری فردوس برشمرد و اظهار امیدواری کرد: ظرف ۴ سال آینده مجتمع عتیق به بهره برداری برسد.

شهردار فردوس ” «هر روز یک تغییر» را شعار مهم شهرداری برشمرد و اضافه کرد: انضباط مالی، کاهش هزینه‌ها و بهره‌وری بیشتر از نیروی انسانی و امکانات شهرداری و ساماندهی انبارها را به صورت ویژه در دستور کار قرار داده‌ایم.

وی با اشاره به راه اندازی اورژانس خدمات شهری که ظرف ۴۸ ساعت مشکلات جزئی شهروندان را حل می‌کند افزود: این اورژانس به عنوان الگو به تمام شهرداری‌های استان معرفی شده است.

اکبری با بیان اینکه محرومیت زدایی از محله‌های محروم شهر دغدغه مهم شهرداری است گفت: با استفاده از ظرفیت نیروهای متخصص شهرداری و کمک خیرین گروه جهادی در شهرداری تشکیل داده‌ایم تا به یاری محرومین بشتابند.

وی بهسازی پارک ملت، زیرسازی و آسفالت مسیر برگشت بیمارستان حضرت رسول (ص) و ایجاد پناهگاه جهت سگ‌های ولگرد که به معضل مهمی برای شهروندان تبدیل شده را از برنامه مهم در دست اقدام شهرداری برشمرد.

اکبری با اشاره به اینکه دهم آذرماه سالروز تشکیل شهرداری فردوس در سال ۱۳۰۴ به عنوان روز فردوس نامگذاری شده افزود: امسال با توجه به شرایط کرونا برنامه سخنرانی و جلسات مختلف در فضای مجازی با حضور بزرگان، دانشمندان و اساتید دانشگاه خواهیم داشت و تمام دانشگاه‌های فردوس نیز به صورت تخصصی پیرامون ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های فردوس جلسات مختلفی در فضای مجازی برگزار خواهند کرد.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان