بازگشایی مدارس سبب افزایش کرونا نشده‌است - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
سلامت » بازگشایی مدارس سبب افزایش کرونا نشده‌است

حسنعلی اصغری در گفت‌وگو با خبرنگار بیلبورد چی ضمن اشاره به وضعیت کرونا در مدارس اظهار کرد: پیش از بازگشایی مدارس نیز دانش‌آموزان به کرونا مبتلا می‌شدند اما نمی‌توان گفت وضعیت کرونا با بازگشایی مدارس رو به تفزایش گذاشته است.

مدیرکل آموزش وپرورش استان قزوین اذعان کرد: طبق آمار روزانه‌ای که ما از علوم پزشکی دریافت می‌کنیم نمی‌توانیم بگوییم که ویروس کرونا با بازگشایی مدارس افزایش داشته است اما با توجه به اینکه دانش‌آموزان هم‌اکنون در مدارس حضور دارند و شرایط ما برای دریافت آمار وضعیت ابتلاء تغییر کرده است شاید اینگونه به نظر برسد که دانش‌آموزان به کرونا مبتلا می‌شوند.

وی افزود: درحال حاضر مدارس به صورت حضوری با رعایت فاصله گذاری، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تهویه برگزار می‌شوند اما اگر در حوزه کرونا مشکلی پیش بیاید قطعاً ما سلامت دانش‌آموزان را در نظر گرفته و طبق شرایط موجود تدبیر و برنامه‌ریزی خواهیم کرد.

این مسئول ابراز کرد: کمیته بهداشت مدارس نیز با توجه به شرایط مدارس می‌توانند تصمیم‌گیری‌های لازم را انجام دهند و صورت لزوم و تشخیص می‌توانند کلاس یا مدرسه را تعطیل کنند زیرا اولویت اصلی ما سلامت دانش‌آموزان است اگرچه مسائلی نظیر آموزش و پرورش نیز برای ما اهمیت دارد اما اولویت اصلی حفظ سلامت دانش‌آموزان است.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان