«راز پلاک سوخته» به چاپ چهارم رسید - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
هنر » «راز پلاک سوخته» به چاپ چهارم رسید

به گزارش خبرگزاری بیلبورد چی به نقل از روابط عمومی انتشارات شهید کاظمی، کتاب «راز پلاک سوخته» اثر علی ابراهیمی شامل روایت داستانی زندگی شهید مدافع حرم مهدی طهماسبی معروف به مربی ادب به‌تازگی توسط انتشارات شهید کاظمی به چاپ چهارم رسیده است. چاپ اول این‌کتاب سال ۹۸ عرضه شد.

این‌کتاب بر اساس دستنوشته های شهید در قالب داستان و در ۱۲ فصل نوشته شده است. راوی داستان کتاب، خود شهید می‌باشد و ماجرای سفری که شهید به سوریه داشت و تمام اتفاقات این سفر را در دفترچه‌ای ثبت می‌کرد، به صورت روایت داستانی به رشته تحریر در آمده است.

با شهادت مهدی طهماسبی از شهدای مدافع حرم که دوست و همرزم و هم دانشگاهی علی ابراهیمی بوده است، ابراهیمی را بر آن داشت تا به صورت جدی مشغول بازنویسی و تدوین خاطرات این شهید شود. وی سعی کرد مأموریت شهید طهماسبی را که خود شهید اتفاقات هر روز سفرش را یادداشت می‌کرد، به صورت یک داستان روایت کند.

قالب داستان بر اساس یک روایت که در تفسیر برخی بزرگان دین از قبیل مرحوم فلسفی و… آمده چیده شده است که لحظات آخر زندگی یک مؤمن، تمام زندگی و… جلوی چشم مؤمن مثل یک فیلم رد می‌شود. فصل اول داستان همان ساعات آخر زندگی این شهید است که در ۱۱ فصل شهید زندگی و حوادث سفر اول خود را به سوریه بازگو می‌کند و در فصل ۱۲( فصل آخر) بر می‌گردد به همان ساعات پایانی و لحظه شهادت.

شهید طهماسبی داور فوتبال و دارای مدرک درجه ۱ داوری از فدراسیون فوتبال کشور به شمار می‌رود علاوه بر آن هم حافظ قرآن کریم، شاعر اهل بیت و هم مداح و ذاکر بود. عمده شعرهای حماسی که می‌سرود در مراسم تحلیف دانشجویان دانشگاه امام حسین (ع) که با حضور رهبر معظم انقلاب برگزار می‌شد توسط دانشجویان در مراسم رژه خوانده می‌شد. وی در رشته کارگردانی و بازیگری هم دارای مدرک عالی بود. استاد نمونه تخریب دانشگاه امام حسین (ع) و خادم افتخاری مسجد مقدس جمکران معروف به مربی ادب به سه جمله طلایی که شاگردان و همکارانش از او به یادگار دارند نماز اول وقت، احترام به پدر و مادر و پهلوان باشیم شناخته می‌شد.

چاپ چهارم کتاب «راز پلاک سوخته» با ۲۵۳ صفحه و قیمت ۵۵ هزار تومان منتشر شده است.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان