محمدحسین نیرومند مشاور وزیر در امور هنری و سینمایی شد - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
هنر » محمدحسین نیرومند مشاور وزیر در امور هنری و سینمایی شد

به گزارش خبرگزاری بیلبورد چی به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی محمدحسین نیرومند را به عنوان مشاور هنری و سینمایی خود منصوب کرد.

در حکم محمدمهدی اسماعیلی خطاب به محمدحسین نیرومند آمده است:

«نظر به مراتب ایمانی، مدارج هنری، تجارب و سوابق ارزشمند کاری در طول سالیان متمادی و برخورداری از ویژگی‌های برجسته کارشناسی، جنابعالی را به عنوان مشاور هنری و امور سینمایی منصوب می‌نمایم.

اطمینان واثق دارم که مشورت‌های کارشناسی مبتنی بر دانش و تجربه می‌تواند به ارتقای کیفی و گسترش مبانی ارزشی در تولیدات هنری و سینمایی بینجامد.

بدیهی است حوزه‌های سینمایی و هنری از مشاوره‌های کاربردی جنابعالی بهره مند خواهند شد.

توفیقات روزافزونتان را در پرتو عنایات الهی و تحت هدایت حکیمانه مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای مدظله العالی مسالت می‌نمایم.»

محمدحسین نیرومند فارغ التحصیل کارشناسی طراحی صنعتی از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران و دارای گواهینامه درجه یک هنری است.

وی در دوره‌ای سردبیر و مدیر مسئول کیهان کاریکاتور بود. از جمله سوابق نیرومند می‌توان به مدیر گروه جوان و طرح و برنامه شبکه ۲ سیمای جمهوری اسلامی ایران، سرپرست دفتر طنز مرکز هنرهای تجسمی و معاونت سینمایی حوزه هنری و دبیر شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور اشاره کرد.

مشاور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت‌های نهم و دهم و مدیر عامل انجمن سینمایی انقلاب و دفاع مقدس از دیگر سوابق محمدحسین نیرومند است.

وی در طول فعالیت هنری خود موفق به دریافت لوح تقدیر و نشان طلا از معاونت فرهنگی و تبلیغات جنگ ستاد فرماندهی کل قوا، جایزه ویژه یومیوری شیمبون ژاپن و نشان عالی تجسمی کشور شده و تدریس در دانشکده هنرهای زیبا و صدا و سیمای جمهوری اسلامی و دانشگاه سوره در کارنامه کاری اش دیده می‌شود. نیرومند همچنین تالیفاتی در حوزه هنرهای بصری دارد.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان