داعش مسئولیت حمله به بیمارستان کابل را برعهده گرفت - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
بین الملل » داعش مسئولیت حمله به بیمارستان کابل را برعهده گرفت

به گزارش خبرگزاری بیلبورد چی به نقل از رویترز، گروه تروریستی داعش مسئولیت حمله تروریستی روز سه شنبه به یک بیمارستان در کابل را برعهده گرفت.

خبرگزای رویترز در عین حال و بر اساس اعلام مقامات مطلع از افزایش شمار قربانیان حمله به بیمارستان سردار محمد داود کابل به دست کم ۲۵ کشته و ۵۰ زخمی خبر داد.

طالبان و برخی دیگر از منابع اعلام کرده بودند که این حمله با وقوع دو انفجار در ورودی بیمارستان و همزمان تیراندازی افراد مسلح صورت گرفته است.

رسانه‌های خارجی روز سه شنبه از وقوع ۲ انفجار و تیراندازی در منطقه دیپلماتیک وزیر اکبر خان کابل خبر دادند که دستکم ۲۳ کشته و ۵۰ زخمی برجای گذاشته است.

به گزارش خبرگزاری بیلبورد چی به نقل از الجزیره، کابل روز سه شنبه شاهد وقوع تیراندازی و ۲ انفجار بود. این حادثه نزدیک بیمارستان نظامی «سردار محمد داوود خان» در منطقه دیپلماتیک وزیر اکبر خان رخ داده است. گفته می‌شود یکی از این انفجارها در ورودی بیمارستان صورت گرفته است.

بنا بر آمار اولیه، دستکم ۲۳ نفر در این حوادث امنیتی کشته و ۵۰ تن زخمی شده‌اند.

خبرگزاری اسپوتنیک نیز در خبری در همین رابطه نوشت که گروهی از تروریست‌ها پس از انفجار در قسمت ورودی بیمارستان مذکور، وارد این بیمارستان شده و با طالبان درگیر شدند. بنا بر اعلام این رسانه، حمله به بیمارستان کابل توسط داعش انجام شده است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز اعلام کرد که بلال کریمی معاون سخنگوی طالبان به این خبرگزاری گفته که انفجار در کابل، غیرنظامیان را در بیرون بیمارستان نظامی سردار محمد داوود خان هدف قرار داده است.

خبرگزاری رویترز به نقل از توییت سعید خوستی وزیر امور داخلی دولت موقت طالبان نوشته است که نیروهای امنیتی در منطقه مستقر شده‌اند.

خبرگزاری رسمی باختر به نقل از شاهدان عینی گزارش داده که تعدادی از تروریست‌های داعش وارد بیمارستان شده و با نیروهای امنیتی درگیر شدند.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان