شما اینجا هستید
بین الملل » هند نخست وزیر رژیم صهیوینستی را به دهلی نو دعوت کرد

به گزارش خبرگزاری بیلبورد چی به نقل از اسپوتنیک، «نارندرا مودی» نخست وزیر هند، نفتالی بنت همتای صهیونیستی خود را به دهلی نو دعوت کرد.

دعوت از نخست وزیر رژیم صهیونیستی در جریان سفر و دیدار وزیرخارجه هند از تل آویو صورت گرفته است. وزیر خارجه هند در این دیدار پیام دعوت «نارندرا مودی» نخست وزیر این کشور از «نفتالی بنت» برای سفر به دهلی نو را اعلام کرد.

با این حال تاریخی برای این سفر تعیین نشده است.

وجود یک اقلیت یهودی ۸۰ هزار نفری در هند و یک اقلیت کوچک از یهودیان هندی تبار در فلسطین اشغالی بهانه خوبی برای صهیونیست‌ها و راستگرایان هندو فراهم ساخته تا به گسترش روابط سیاسی و فرهنگی فیمابین بر اساس ایدئولوژی‌های شأن اقدام کنند. به طور کلی، نخست وزیران راستگرای هند در مقایسه با رهبران حزب چپگرای کنگره هند، تمایل بیشتری به برقراری روابط با غرب و رژیم صهیونیستی داشته اند و روی کار آمدن دو دولت راستگرای هندو طی دو دهه اخیر در هند مؤثرین عامل در جهش سریع روابط دهلی نو با رژیم صهیونیستی بوده است.

پیشتر ناراندرا مودی، نخست وزیر هند در ژانویه ۲۰۱۸ در فرودگاه دهلی نو از نتانیاهو، همتای صهیونیست خود استقبال کرده بود. حضور شش روزه هیئت ۱۳۰ نفره اسرائیلی در هند با هدف گفت وگو در زمینه گسترش همکاری‌ها در حوزه‌های امنیتی، نظامی، فنآوری و کشاورزی حاکی از روابط دو کشور در دوران زمامداری مودی ارزیابی شد. در آن زمان، سفر نتانیاهو به هند شش ماه پس از دیدار مودی از تل آویو در ژوئیه ۲۰۱۷ انجام شد که اولین سفر یک نخست وزیر هند به فلسطین اشغالی از زمان استقلال هند بود.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان