شما اینجا هستید
بین الملل » گفتگوی تلفنی وزرای خارجه ایران و پاکستان

بهه گزارش خبرگزاری بیلبورد چی، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در یک گفتگوی تلفنی با شاه محمود قریشی وزیر امور خارجه پاکستان به گفتگو و تبادل نظر پرداخت.

وزیر امور خارجه کشورمان در این گفتگوی تلفنی از همتای پاکستانی خود برای شرکت در اجلاس وزرای امور خارجه کشورهای همسایه افغانستان در تهران دعوت به عمل آورد.

وزیر امور خارجه پاکستان ضمن تشکر از دعوت به عمل آمده، تأکید کرد این نشست، ابتکار مشترک دو کشور برای تأمین صلح و ثبات در افغانستان بوده و برگزاری آن برای مردم این کشور حائز اهمیت می‌باشد.

امیرعبداللهیان با ابراز تأسف از حوادث تروریستی اخیر در افغانستان که منجر به کشتار نمازگزاران این کشور گردید، این اقدام تروریستی را محکوم و بر ضرورت محکومیت این دو اقدام تروریستی از سوی تمامی کشورهای همسایه افغانستان و جهان تأکید کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین در بخشی از اظهارات خود مسئولیت حاکمان افغانستان برای تأمین امنیت مردم این کشور و مقابله مؤثر با اقدامات گروه‌های تروریستی را مورد اشاره قرار داد.

وزیر امور خارجه پاکستان نیز در این گفتگوی تلفنی اظهار کرد: کشورش این اقدامات تروریستی در افغانستان را محکوم کرده و ابراز امیدواری کرد که با اقدامات حاکمان در افغانستان گروه‌های تروریستی نتوانند جای پای خود را در افغانستان محکم نمایند.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان