تعویق بررسی پذیرش عضویت اسرائیل در اتحادیه آفریقا گامی صحیح است - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
بین الملل » تعویق بررسی پذیرش عضویت اسرائیل در اتحادیه آفریقا گامی صحیح است

به گزارش خبرگزاری بیلبورد چی به نقل از روسیا الیوم، جنبش مقاومت اسلامی فلسطین از تعویق بررسی قبول عضویت رژیم صهیونیستی به عنوان عضو ناظر در اتحادیه آفریقا استقبال کرد.

بر اساس این گزارش، «باسم نعیم» مسئول روابط بین الملل جنبش حماس در بیانیه ای گفت که تصمیم شورای اجرایی اتحادیه آفریقا در تعویق بررسی پذیرش عضویت رژیم اشغالگر در اتحادیه آفریقا به عنوان عضو ناظر گامی در مسیر صحیح است.

این مقام حماس تاکید کرد: مخالفت با قبول فوری عضویت رژیم اشغالگر در اتحادیه آفریقا به عنوان ناظر در صورت عدم تلاش های کشورهای دوست ملت فلسطین و مواضع مسئولانه آنها محقق نمی شد.

وی همچنین افزود که حماس امیدوار است این موضوع در نشست آینده سران اتحادیه آفریقا به صورت کامل رد شود و اتحادیه آفریقا همسو با تاریخ ضداستعماری و ضدنژادپرستی این قاره و حمایت از مبارزه ملت فلسطین بخاطر آزادی و استقلال، با پیوستن رژیم صهیونیستی به این اتحادیه مخالفت کند.

نعیم در عین حال از تشکیلات خودگردان فلسطین خواست تلاش های دیپلماتیک برای جلوگیری از پیوستن رژیم صهیونیستی به اتحادیه آفریقا را افزایش دهد.

وی همچنین بر ضرورت بهره گیری از همبستگی کشورهای عربی و اسلامی و بیشتر کشورهای قاره آفریقا با ملت فلسطین در این خصوص تاکید کرد.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان