شما اینجا هستید
بین الملل » وندی شرمن با مقام صهیونیست درباره ایران گفت‌وگو کرد

به گزارش خبرگزاری بیلبورد چی به نقل از رویترز، «وندی شرمن»، قائم مقام وزیر خارجه آمریکا، با «آلون اوشپیز»، مدیرکل وزارت خارجه رژیم صهیونیستی دیدار و گفت‌وگو کرد.

طبق اطلاعیه سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، در این دیدار که روز چهارشنبه ۲۱ مهر در واشنگتن انجام شد دو طرف درباره مسائل مختلف منطقه از جمله ایران صحبت کردند.

در اطلاعیه وزارت خارجه آمریکا آمده است که دو طرف درباره همکاری‌های آمریکا و اسرائیل و همچنین مسائل امنیتی منطقه گفت‌وگو کردند.

این اطلاعیه می‌گوید قائم مقام وزیر خارجه آمریکا بر تعهد ایالات متحده نسبت به امنیت تل آویو تاکید کرد.

این دیدار در شرایطی انجام گرفته که یائیر لاپید، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی نیز به آمریکا سفر کرده است.

«یائیر لاپید» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در یک کنفرانس خبری مشترک که با حضور «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا و «شیخ عبدالله بن زائد آل نهیان» همتای اماراتی وی در شهر واشنگتن دی. سی. برگزار شد، ادعا کرد که «جهان متمدن» باید روشن کند که به ایران اجازه دسترسی به سلاح هسته‌ای داده نخواهد شد.

لاپید با تأکید بر اینکه اسرائیل «حق اقدام علیه ایران را برای خود محفوظ می‌داند»، مدعی شد که «من و وزیر خارجه [آنتونی] بلینکن پسرانِ بازماندگان [واقعه] هولوکاست هستیم؛ ما می‌دانیم زمان‌هایی هست که کشورها باید از نیروی نظامی برای حراست از جهان در برابر شر استفاده کنند».

این در حالی است که مقامات ایران بارها اتهامِ نخ‌نمای تلاش برای دستیابی به هرگونه بمب هسته‌ای را رد کرده و بکارگیری آن را خلافِ قوانین جمهوری اسلامی ایران و در تضاد با مبانی دینی و اعتقادی خود می‌دانند.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان