خانه های تاریخی در بین الحرمین شیراز تخریب نمی شوند - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
تاریخ » خانه های تاریخی در بین الحرمین شیراز تخریب نمی شوند

به گزارش خبرنگار بیلبورد چی، عزت الله ضرغامی عصر پنجشنبه در دیدار با تولیت حرم احمدی و محمدی علیهم السلام گفت: باید برای ساماندهی وضعیت خانه‌های تاریخی اطراف حرم برنامه ریزی اساسی شود.

وی در دیدار از بافت تاریخی اطراف حرم شاهچراغ و گفتگو با مردم ساکن در این بافت افزود: حتماً خانه‌های تاریخی که ارزش ثبت ملی دارند در بین الحرمین حفظ می‌شوند و تخریب نخواهند شد.

وزیر میراث فرهنگی و صنایع دستی با بیان اینکه تیم کارشناسی میراث باید وضعیت خانه‌ها روشن شود گفت: برای ما گردشگری و گردشگری مذهبی اهمیت زیادی دارد، اما مهمتر از آن حل مشکل مردم در این بافت است.

ضرغامی با بیان اینکه میراث فرهنگی برای مرمت خانه‌های تاریخی با کمبود اعتبار روبروست گفت: در کشور ۳۵ هزار خانه تاریخی وجود دارد که میراث برای مرمت آن‌ها با مشکل اعتبار روبروست.

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: ما بعد از انقلاب در نگاه به این خانه‌ها دچار عقب ماندگی بوده‌ایم و باید آن را آرام آرام جبران کنیم.

وی با بیان اینکه با قانون صندوق احیا و توسعه در واگذاری بخشی از خانه‌ها به بخش خصوصی برای مرمت و تغییر کاربری واگذار شد خاطر نشان کرد:، اما این اختصاص‌ها در برابر مجموعه عظیم این خانه‌ها کار چندانی نیست.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان