وزیر صنعت کارخانه های تعطیل فارس را بازدید کند - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
اقتصاد و بازار » وزیر صنعت کارخانه های تعطیل فارس را بازدید کند

به گزارش خبرنگار بیلبورد چی، از جمله اهدافی که رئیس جمهور دولت سیزدهم در سفرهای استانی خود تعریف کرده است بررسی مسائل مردم و برطرف کردن تمامی مشکلاتی است که در سطح استان‌ها وجود دارد و از این رو یکی از مهمترین اهداف به سفرهای استانی برطرف کردن مشکلات مردم است.

مشکلات ویژه ای در استان فارس در حوزه اقتصاد وجود داشته که اگر این مشکلات برطرف شود شاهد خواهیم بود که علاوه بر اینکه نرخ بیکاری واقعی در استان فارس کاهش می‌یابد می‌توان نسبت به سرمایه گذاری در طرح‌ها زیربنایی و توسعه محور اقدام کرد.

از سویی مردم از دولت سیزدهم انتظار داشته که نسبت به برطرف کردن مشکلات اقتصادی موجود در استان اقدام کند و برنامه‌ای ویژه برای برطرف کردن این مشکلات داشته باشد تا کارخانه‌های که پیش از این فعالیت می‌کردند اما اکنون تعطیل شده اند به چرخه تولید بازگردند.

کارخانه‌هایی نظیر آزمایش، مخابرات راه دور، کابل سازی و زیمنس از جمله واحدهایی هستند که پیش‌تر فعالیت اقتصادی قابل توجهی در سطح استان و کشور داشتند اما این روزها یا تعطیل شده‌اند یا فعالیت آنان به قدری کاهش پیدا کرده که دیگر توانایی پوشش هزینه‌های خود را هم ندارند.

پیش‌تر قرار بود استان فارس با توجه به اینکه ظرفیت قابل توجه‌ای در حوزه الکترونیک دارد به عنوان قطب الکترونیک کشور فعالیت کند اما این حوزه نیز از استان فارس خارج شد و دیگر استان فارس پیشرو در حوزه الکترونیک کشور نیز نیست.

اصلی‌ترین مطالبه‌ای که مردم از وزیر صنعت معدن و تجارت در سفر به استان فارس دارند تسهیل فرآیند بازگشت فضاهای صنعتی به چرخه تولید کشور است

بر اساس برنامه‌ای که در اختیار خبرنگار بیلبورد چی قرار گرفته است سازمان صنعت معدن و تجارت فارس به نمایندگی از وزارت صنعت معدن و تجارت، برنامه وزیر دولت سیزدهم را تعیین کرده است.

بر اساس برنامه‌ای که سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس برای وزیر در نظر گرفته از سید رضا فاطمی امین به شهرستان‌های کوار، سروستان و خرامه سفر خواهد کرد.

برنامه سفر سیدرضا فاطمی امین به گونه‌ای است که در شهرستان‌های کوار، سروستان و خرامه تنها به بازدید از طرح‌های صنعتی که در این شهرستان‌ها وجود دارند اقدام خواهد کرد.

در این راستا پیشنهاد می‌شود که وزیر صنعت با حضور در کارخانه غیر فعال یا نیمه فعال استان، هم از نزدیک وضعیت این واحدها را مشاهده کند و هم بررسی‌های لازم برای چگونگی احیای این واحدها انجام دهد.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان