بستری ۱۰۳ بیمار کرونایی طی شبانه روز گذشته در گیلان - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
سلامت » بستری ۱۰۳ بیمار کرونایی طی شبانه روز گذشته در گیلان

به گزارش خبرنگار بیلبورد چی، فردین مهرابیان ظهر چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه هم اکنون ۳۵۸ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های دولتی و خصوصی گیلان بستری هستند، اظهار کرد: در شبانه روز گذشته ۱۰۳ جدید پذیرش شدند.

مهرابیان با بیان اینکه افزایش بستری‌های روزانه نگران کننده بوده و زنگ‌های خطر را به صدا در آورده است، افزود: رعایت شیوه نامه‌ها در کنار واکسیناسیون می‌تواند از ابتلاء و بسترهای و فوتی‌های ناشی از کرونا کم کند.

وی با تأکید بر اینکه واکسیناسیون به تنها ایمنی ایجاد نخواهد کرد، گفت: عادی انگاری‌ها و مسافرت‌های غیر ضرور سبب می‌شود تا با موج‌های بعدی کرونا مواجه شویم

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به روند واکسیناسیون و پایگاه و مراکز فعال در این زمینه اشاره و اضافه کرد: واکسیناسیون شرط لازم برای کنترل کرونا است اما کافی نیست.

وی با بیان اینکه تاکنون ۸۸ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال گیلان دُز نخست واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند، گفت: ۳۲ درصد جمعیت نیز هر دُز را تزریق کرده‌اند.

مهرابیان با اشاره به واکسیناسیون ۷۴ درصد دانش آموزان در گیلان، تصریح کرد: روند واکسیناسیون در استان گیلان مطلوب بوده و تلاش می‌شود تا با ورود محموله‌های جدید این روند تسریع شود.

وی در ادامه تأکید کرد: بعد از واکسیناسیون هم شهروندان باید بهداشت فردی و شیوه نامه‌های را رعایت کرده و از ماسک استفاده کنند.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان