شما اینجا هستید
دین و اندیشه » اجرای پویش اطعام دهی خانه های قرآنی اهل سنت گلستان

حجت الاسلام احمد کوثری در گفتگو با خبرنگار بیلبورد چی، اظهار کرد: اهل سنت استان گلستان ارادت زیادی به پیامبر گرامی اسلام و اهل بیت پاکش دارند و آن را منشاء قرآنی می‌دانند.

وی افزود: به مناسبت سالروز رحلت پیامبر گرامی اسلام، شهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) خانه‌های قرآنی اهل سنت گلستان با پخت و توزیع غذای نذری ارادت خود را به پیامبر بزرگ اسلام و اهل بیت پاکش ابراز کردند.

کوثری تصریح کرد: طبق احادیث، اهل سنت گلستان محبت به اهل بیت را مزد رسالت پیامبر و نشان دادن عملی این محبت را از نشانه‌های تقوا می‌دانند.

در همین رابطه روحانی اهل سنت و نماینده تبلیغات اسلامی گلستان در اینچه برون گفت: اهل سنت علاقه زیادی به پیامبر اعظم و فرزندان پاکش دارند و همه ساله با پخت غذای نذری در روز رحلت پیامبر (ص) و شهادت امام رضا (ع) و هدیه اجر معنوی آن به روح پاک آنها این روز را گرامی می دارند.

عبدالغفور چرکزی افزود: در سالروز شهادت امام رضا (ع) ۳۲۰ پرس غدای گرم در خانه های قرآنی اهل سنت بخش اینچه برون طبخ و توزیع شد.

نماینده سازمان تبلیغات اسلامی با بیان این مطلب که هزینه اطعام دهی با کمک خیرین اهل سنت و حمایت اوقاف استان انجام شد تصریح کرد: سنت اطعام دهی، خواندن قرآن و صدقه دادن در روز شهادت ائمه اطهار یک سنت قدیمی در بین اهل سنت استان گلستان است و قدمت دیرینه دارد.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان