بخشی از آب بوشهر از طریق آب‌شیرین‌کن هسته‌ای تأمین شود - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
دانش و فناوری » بخشی از آب بوشهر از طریق آب‌شیرین‌کن هسته‌ای تأمین شود

به گزارش خبرنگار بیلبورد چی، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی بعد از ظهر جمعه در پایان بازدید از نیروگاه اتمی بوشهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دستیابی به انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای یکی از اولویت‌های جمهوری اسلامی است.

وی با تاکید بر اینکه از حق مسلم خود در بهره‌مندی از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای کوتاه نخواهیم آمد تصریح کرد: باید با برنامه‌ریزی مناسب به پیشرفت‌های پایدار در عرصه صنعت هسته‌ای بر اساس آخرین استانداردهای جهانی دست یابیم.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه صنعت هسته‌ای در توسعه کشورها نقش بسیار مهمی خواهد داشت افزود: رشد و توسعه معنادار دانش هسته‌ای، ارتقای سطح سایر فناوری‌ها و فنون را به دنبال خواهد داشت.

وی ادامه داد: با اشاره به فعالیت نیروگاه اتمی بوشهر با نهایت ظرفیت و تولید برق ادامه داد: این نیروگاه اکنون با ظرفیت هزار مگاوات در حال بهره‌برداری است که باعث افتخار است.

آیت‌الله رئیسی از افزایش سه برابری ظرفیت تولید برق نیروگاه اتمی بوشهر با اجرای دو فاز جدید آن خبر داد و افزود: مأموریت سازمان انرژی اتمی کشور تولید ۱۰ هزار مگاوات برق هسته‌ای است.

وی آب را یکی از نیازهای اساسی استان بوشهر دانست و بیان کرد: باید با توسعه زیرساخت‌های مورد نیاز، بخشی از آب بوشهر از طریق آب شیرین کن هسته‌ای تأمین شود.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان