شما اینجا هستید
سیاست » محرومیت‌های استان بوشهر در کنار ظرفیت‌های فراوان قابل تحمل نیست

به گزارش خبرنگار بیلبورد چی، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی صبح جمعه در فرودگاه بوشهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به مردم ولایت‌مدار و مقاوم بوشهر سلام می‌کنم. توفیقی است که امروز در خدمت مردم بوشهر باشیم و پیشاپیش از اینکه امکان برگزاری جلسات مردمی وجود ندارد عذرخواهی می‌کنیم.

وی اضافه کرد: امیدواریم در فرصت‌های آینده این امکان فراهم شود که در جمع مردم بوشهر و شهرستان‌های مختلف این استان حضور یابیم و از نزدیک هم نقطه نظرات مردم عزیز را بشنویم و هم به بررسی مسائل بپردازیم.

رئیس جمهور با اشاره به برخی از مشکلات استان بوشهر بیان کرد: بررسی‌هایی نسبت به استان بوشهر و مشکلات آن انجام شده است و گزارش‌هایی دریافت شده است.

وی تصریح کرد: خداوند به این استان ظرفیت‌های فراوانی را عطا کرده است. این استان قطب کشاورزی، قطب شیلات، نخیلات و از همه مهم‌تر قطب صنعت نفت، گاز و پتروشیمی است و دارای ۶۰۰ کیلومتر مرز دریایی است.

حجت‌الاسلام رئیسی تاکید کرد: اینها ظرفیت‌های بسیار خوبی است که با این ظرفیت‌ها سخن گفتن از بیکاری و داشتن آسیب‌های اجتماعی بسیار غیرقابل تحمل است.

وی ادامه داد: امیدواریم گام‌هایی در راستای فعال‌شدن اقتصاد دریا و اقتصاد کشاورزی، اقتصاد نخیلات و فعال کردن بخش شیلات برداشته شود.

رئیس جمهور افزود: برای رفع مشکلات و محرومیت‌های استان بوشهر باید نسبت به فعالیت‌های صنعت نفت و گاز و پتروشیمی اقداماتی صورت گیرد.

وی گفت: مشکلات آب، مشکلات برق، توسعه راه‌های استان بوشهر و اتصال این استان به ریل و راه‌آهن باید در این سفر کلید بخورد تا بتواند به رفع مشکلات این استان بیانجامد.

رئیسی با بیان اینکه امیدواریم مردم استان بوشهر در این سفر امیدوارتر از قبل شوند اظهار داشت: امید داریم که با همراهی نماینده ولی فقیه در استان و استاندار بوشهر بتوانیم گام‌های ماندگاری برداریم.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان