آمریکا از کره جنوبی بدلیل اجرای تحریم ها علیه ایران قدردانی کرد - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
بین الملل » آمریکا از کره جنوبی بدلیل اجرای تحریم ها علیه ایران قدردانی کرد

‌به گزارش خبرگزاری بیلبورد چی به نقل از وبگاه رسمی وزارت خارجه آمریکا، «ند پرایس» سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا با حضور در نشست خبری با خبرنگاران به سوال یکی از آنان درباره مذاکرات احیای برجام پاسخ داد.

در این نشست خبری وقتی یک خبرنگار درباره رایزنی «رابرت مالی»، دیپلمات ارشد آمریکایی با کره جنوبی جهت تسهیل احیای برجام سوال کرد، پرایس گفت: این اولین گفت‌وگو درنوع خود نیست و رابرت مالی به طور مداوم با همتایان خود در گروه P۵+۱ و دیگر نقاط جهان از جمله حوزه هند-آرام گفتگو می‌کند.

به گفته پرایس، آمریکا و کره جنوبی در ارتباط با تسهیل بازگشت مشترک به برجام هم‌نظر هستیم.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همچنین در ادامه از اجرای قاطع تحریم‌های فعلی توسط جمهوری کره علیه ایران قدردانی کرد و مدعی شد: این تحریم‌ها تا زمان بازگشت به تعهدات پابرجا خواهند ماند.

درباره زمان آغاز دوباره مذاکرات احیای برجام نیز، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اظهار داشت: طی هفته‌های گذشته اظهارات مشابهی را از مقامات ایرانی در سطوح مختلف شنیده‌ایم، هرچند درخصوص تعریف آن‌ها از واژه «زود» امیدوار هستیم با تعریف ما همخوان باشد. مدت‌ها است که گفته‌ایم خواستار این هستیم که مذاکرات در شهر وین در اسرع وقت شروع شود. مهم است که طرف‌های توافق به مذاکره برگردند تا بعد از ۶ دور مذاکره کار را از جایی که رها شد ادامه دهیم و می‌توانیم دور هفتم را بر مبنای آنچه در دورهای قبلی حاصل شد ادامه دهیم.

به گفته پرایس، همچنان باور داریم مسیر دیپلماتیک باز است و همچنان باور داریم که رویکرد دیپلماتیک بهترین روش برای این است که به شکل قابل تأیید، بار دیگر مطمئن شویم که با استفاده از محدودیت‌های دائم و قابل راستی‌آزمایی برجام، ایران نمی‌تواند به سلاح هسته‌ای دست یابد.

پرایس در ادامه اظهار داشت: معتقدیم که بازگشت فوری به مذاکرات وین به این دلیل ضروری است که این روند نمی‌تواند برای همیشه ادامه داشته باشد و روندی نیست که بتواند برای مدت زمانی طولانی ادامه داشته باشد. باید سریع عمل کنیم.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان