مراسم سالروز شهادت امام رضا (ع) در لامرد برگزار شد - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
دین و اندیشه » مراسم سالروز شهادت امام رضا (ع) در لامرد برگزار شد

به گزارش خبرنگار بیلبورد چی، حجت الاسلام علی حسین زاده امام جمعه لامرد و خطیب این مراسم پیش از ظهر پنجشنبه طی سخنانی اظهار کرد: خداوند از پیروان حضرت نوح، ابراهیم را عطا کرد که یک فاصله زمانی دو هزار و ۶۰۰ ساله بود که ابراهیم پیرو حضرت نوح بود و فاصله در مکتب را نمی‌توان تصور کرد زیرا همه ما پیرو تفکرات حضرت علی (ع) هستیم و آن را قبول داریم.

وی افزود: مسیر توحیدی که حضرت نوح دنبال می‌کرد به توحیدگر دیگری به نام حضرت ابراهیم، و یک انسان موحد دیگر نیز دنبال کرد.

وی با اشاره به اینکه مکتب شیعی باید حفظ شود، به موقعیت شیعه پرداخت و گفت: امروز اگر می‌بینید که انسان‌های شیعه بر حاکمان ظلم، خط و نشان می کشند و می‌گویند باید اینان سرجای خود بنشینند به دلیل این است که شیعه، یک مکتب صحیح است.

حجت الاسلام حسین زاده ادامه داد: در مقابل مشرکان، افرادی هستند که بهترین جنبندگان روی زمین هستند و اینان صالحانند.

خطیب این مراسم معنوی تصریح کرد: اگر کسی ایمان به خداوند سبحان بیاورد و در مسیر الهی قرار بگیرد زندگی آینده و آخرت خود را تأمین کرده است.

وی به موقعیت شیعه طبق فتاوای بزرگان اهل سنت پرداخت و گفت: پیامبر (ص) به امیرالمومنین (ع) اشاره کردند، و این جمله را فرمودند که علی و شیعیانش کسانی هستند که خالصند.

وی افزود: پیامبر به امیرالمومنین اشاره کرد و فرمودند مصادق آیه (إِنَّ الَّذِینَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ أُولَٰئِکَ هُمْ خَیْرُ الْبَرِیَّةِ) تو و شعیان و پیروان تو هستند.

حجت الاسلام حسین زاده گفت: قرآن را باید به واسطه ولایت تفسیر کرد، نه غیر از آن، زیرا با ولایت همه چیز ما تضمین شده است.

وی همچنین با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در مورد سپاه افزود: رهبری فرمودند من از سپاه ۱۰۰ درصد راضی هستم، و این برای سپاه مدال افتخار است.

امام جمعه لامرد در ادامه سخنان خود گفت: راه حقانیت باید باز باشد و دشمن می‌خواهد محور مقاومت شکل نگیرد و بین مردم اختلاف افکنی کند.

حسین زاده گفت‌: امام رضا (ع) پایگاه تمدنی دیگری را در درون جایی که آینده، تمدن ساز خواهد شد یعنی ایران اسلامی بنا نمودند که در کنارش افرادی همچون حسن زاده عاملی، و امام خمینی (ره) پرورش می‌یابند.

امام جمعه لامرد افزود: به واسطه خون دادن و زحمات علما و دیگران، حسن زاده عاملی‌ها پرورش می‌یابند.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان