شما اینجا هستید
دین و اندیشه » انسان و جامعه پایبند به احکام اسلامی عزتمند می شود

به گزارش خبرنگار بیلبورد چی، آیت‌الله رضا رمضانی شامگاه امروز چهارشنبه در مراسم شب شهادت امام رضا (ع) با اشاره به اینکه از جمله عواملی که مسلمانان باید به آن دقت داشته باشند، مکارم اخلاقی است، افزود: وجود اخلاق در جامعه اسلامی ضرورت دارد.

وی با بیان اینکه همه انبیا برای تربیت انسان‌ها مبعوث شدند و برای اینکه انسان به مقام بندگی برسد باید دنبال معرفت و عبادت برود، افزود: عبادت، معرفت و آزمایش‌ها برای رسیدن و نزدیکی انسان به خداوند است.

دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت (ع) با اشاره به ارتباط میان اخلاق، احکام و عقاید، گفت: هر چه باورهای انسان عمیق‌تر باشد می‌تواند در رفتار انسان اثرگذار باشد.

وی با بیان اینکه ما باید به لحاظ رفتاری مثل اسلام باشیم، تصریح کرد: انسان و جامعه پایبند به احکام اسلامی، عزت پیدا می‌کند.

آیت الله رمضانی با تأکید بر ضرورت تربیت جوارح، عقل و نفس خود، اظهار کرد: مقامات با تلاش به دست می‌آید و انسان باید خود را برای آن چیزی که برای آن منفعت دارد، خرج کند.

وی با بیان اینکه نباید اجازه دهیم گوشمان برای غیبت و تهمت خرج شود، تأکید کرد: چشم و زبان نباید رها باشد زیرا بسیاری از گناهان از زبان سر می‌زند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه عقل، ما را به امام، خداشناسی و معاد شناسی هدایت می‌کند، ادامه داد: بدون عقل، انسان نمی‌تواند این مسیر را طی کند.

مسئولان در کنار مردم باشند

وی با اشاره به اینکه باید در تربیت خود عقل کوشا باشیم، تصریح کرد: عده‌ای واجبات را انجام می‌دهند ولی تغییری در خود نمی‌بینند چرا که مقدمات را در خود به وجود نیاورده است.

آیت‌الله رمضانی با بیان اینکه در طول تاریخ افرادی حتی قرآن را حفظ بودند اما در برابر ولی خدا ایستادند، افزود: عدم درک نسبت به وظایف یکی از مواردی است که به انسان آسیب وارده می‌کند.

وی تاکید کرد: عاقل کسی است که مردم از وی احساس آرامش کنند و گاهی تربیت‌های غلط باعث می‌شود خانواده‌ها از یکدیگر در امان نباشند، چون باورها ضعیف شد.

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) با اشاره به اینکه زبان تشکر باید در میان مردم وجود داشته باشد زیرا باعث توسعه انسان می‌شود، اضافه کرد: جامعه باید در مسیر طلب علم و دانش باشد.

وی با بیان اینکه کسانی که دارای مسئولیت‌های بالایی در جامعه هستند باید خود را در کنار مردم ببینند، اظهار کرد: کسی که از عقل خود بهره‌مند نشده است، دین‌دار واقعی نیست.

آیت‌الله رمضانی با تاکید بر اینکه دین‌داری به معنای عمل کردن به فهم است و انسان‌ها در روز قیامت به واسطه فهم‌شان از آیات بالا می‌روند، گفت: از جمله برنامه‌های عملی امام رضا (ع) تلاوت قرآن ایشان بود و امام همواره به انسان‌ها احترام می‌گذاشتند.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان