شما اینجا هستید
جامعه » حضور طلاب در مناطق باید منجر به حل مسائل مردم شود

به گزارش خبرنگار بیلبورد چی، حجت الاسلام رضا عزت زمانی امروز چهارشنبه در نشست با امامان پایگاه‌های اجتماعی و روحانیون لرستان در سخنانی با اشاره به اینکه امسال خیلی تلاش شد ظرفیت پرداختی به روحانیون مستقر در همه استان‌ها دو برابر شود، اظهار داشت: متأسفانه در برخی استان‌ها این امر محقق نشد و تا ۲۰ درصد افزایش داشتیم.

وی با بیان اینکه ما مسئولیت داریم و موظفیم برای تامین‌منابع تلاش کنیم، تصریح کرد: حل معضلات قانونی و برداشتن برخی موانع در این راستا در دستور کار است، از سوی دیگر با دولت چانه زنی می‌کنیم تا برای جریان استقرار روحانیون حجم دریافتی‌ها افزایش یابد و روحانیون بتوانند با آرامش خاطر امور فرهنگی را انجام دهند.

معاون فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی کشور با تاکید بر اینکه معتقدیم حضور یک طلبه در منطقه و محیط باید منجر به حل مسئله در آن منطقه شود، طلبه برای حل مسائل باید میان داری کند، افزود: طلبه نقش حل مسائل مردم را دارد، لذا باید در کنار مردم زندگی کند.

حجت الاسلام عزت زمانی با اشاره به اینکه حتی معتقدیم رفت و آمدهای طلبه در یک منطقه که ده روز بماند اثر ۱۰ درصدی هم ندارد، باید طراحی و برنامه ریزی کنیم که طلبه ۳ تا ۵ سال در منطقه بماند؛ یادآور شد: روحانیون پاره وقت و مستقر بایستی به گونه‌ای فعالیت داشته باشند که در منطقه و روستا بمانند و ارتباط خود را با منطقه قطع نکنند.

وی با بیان اینکه هدایت و راهنمایی مردم وظیفه طلبه است، تصریح کرد: شناخت نیازها و حرف زدن متناسب با نیازهای مردم وظیفه طلبه است، با همه سختی‌ها و مسائلی که ممکن است در مسیر تبلیغ وجود داشته باشد.

معاون فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی کشور با اشاره به اینکه اثری که روحانی و مبلغ در جامعه باید بگذارد همین نقش هدایت گری است، گفت: فرآیند تبلیغ را باید اصلاح کنیم.

حجت الاسلام عزت زمانی همچنین از پیگیری مسائل بیمه‌ای، شهریه و خانه عالم روحانیون پاره وقت و مستقر لرستان خبر داد و گفت: این جنس موارد را پیگیری و توافق کرده‌ایم و بنای حمایت از روحانیون را داریم؛ همچنین بنای ما بر این است که فعالیت پایگاه‌های اجتماعی استمرار یابد و سعی بر تقویت آنها داریم.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان