مسی و رونالدو با قیافه‌های عجیب و غریب! - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
ورزش » مسی و رونالدو با قیافه‌های عجیب و غریب!

خبرگزاری بیلبورد چی؛ گروه مجله: بخشی از خاطرات کودکی و نوجوانی دهه هفتادی‌ها و هشتادی‌ها، بازی با کنسول‌های بازی کامپیوتری است. کنسول‌هایی که در دهه ۹۰ میلادی داشتند کم کم تحولات عجیبی را به خود می‌دیدند و کودکان آن دوره را بیش از پیش شگفت زده می‌کردند. در همان دهه بود که اولین بازی‌های کامپیوتری شبیه‌ساز فوتبال عرضه شدند که FIFA Soccer شاخص‌ترین آن‌ها بود.

با ورود به قرن جدید اما ورق برگشت. شرکت ژاپنی KONAMI یک رقیب جدی برای FIFA معرفی کرد که خیلی زود توانست جای این بازی قدیمی را در بازار بگیرد. شرکت KONAMI یک ابرهلدینگ ژاپنی است که از بزرگترین ابرشرکت‌های خوشه‌ای دنیا هم به حساب می‌آید. این شرکت در زمینه‌های مختلفی مثل ساخت انواع اسباب بازی، ساخت انیمه، دستگاه بازی و… نیز فعالیت می‌کند اما PES یکی از شناخته شده‌ترین محصولات این شرکت در دنیاست. PES که مختصر شده کلمه Pro Evolution Soccer است، همان معجزه ابتدای قرن جدید میلادی برای گیمرها بود.

طی سال‌های بعدی رقابت‌ها بین دو رقیب دیرینه بازی‌های شبیه‌ساز فوتبال، یعنی FIFA و PES بیشتر شد و کم کم هر کدام مزیت رقابتی خود نسبت به دیگری را پیدا کردند. FIFA سعی می‌کرد گیم‌پلی خود را نزدیک به واقعیت نگه دارد و به بازیکن احساس واقعی القا کند اما PES بنایش را گذاشته بود بر «آرکید» بودن. آرکید به معنای نوعی دستگاه بازی سکه‌ای قدیمی، یک اصطلاح در صنعت بازی‌سازی است به معنای Game بودن و دور از واقعیت بودن بازی. برای مثال سرعت در گیم‌پلی PES بیش از حد آن در دنیای واقعی بود و حتی بازیکن می‌توانست آن را شخصی‌سازی کرده و افزایش دهد.

PES توانست در سال ۲۰۱۳ لقب پرطرفدارترین بازی شبیه‌ساز فوتبال در پلتفرم کنسول‌های مختلف را به خود اختصاص بدهد و جای خود را در دل هواداران باز کند به طوری که هواداران این بازی هر سال منتظر معرفی نسخه جدید باشند.

چرا در تمام گزارش از فعل ماضی استفاده کردیم؟!

به این دلیل که سال گذشته PES اعلام کرد که در نسخه بعدی قرار است اتفاق‌های جدید زیادی بیفتد و یک بازی با نامی جدید به طور رایگان برای کنسول‌های مختلف و موبایل عرضه شود. حالا اما با معرفی eFootbal 2022 که همان نسخه موعود است، سیل انتقاد و تمسخر کاربران و هواداران به سمت شرکت KONAMI سرازیر شده است. اولین چیزی که نظر کاربران و منتقدان را جلب کرده، گرافیک بازی است. طراحی چهره بد بازیکنان در این بازی دست‌مایه انتقادها و تمسخرهای زیادی شده که در سایت‌های ثبت بازخورد مختلف از جمله steam250 نمود پیدا کرده است.

 

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان