تکمیل ۲۱۷طرح‌نیمه تمام تا۱۴۰۱/مدارس کپری و کانکسی جمع می شوند - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
سیاست » تکمیل ۲۱۷طرح‌نیمه تمام تا۱۴۰۱/مدارس کپری و کانکسی جمع می شوند

به گزارش خبرنگار بیلبورد چی، حجت الاسلام والمسلمین رئیسی شامگاه جمعه در نشست خبری در یاسوج افزود: مسائل استان قبل از سفر بررسی شده و با توجه به اینکه این استان دارای امکانات بسیار و ظرفیت‌های بسیار در حوزه آب بوده و ۱۰ میلیارد متر مکعب آب، در این استان وجود دارد باید در این راستا ظرفیت‌ها بالفعل شود.

وی با بیان اینکه در حوزه جنگل، زمینه‌های کشاورزی، زمینه‌های گردشگری و … این استان پتانسیل‌های فراوان دارد، گفت: ۲۱۷ طرح در حوزه نفت و کشاورزی و صنعت و گیاهان دارویی و… در استان تکمیل می‌شود که این طرح‌ها اشتغال ایجاد می‌کنند.

رئیسی بر فعال شدن ظرفیتی که معطل مانده تاکید کرد و افزود: ۴۰ تا ۵۰ درصد شهرک‌ها و کارگاه‌های خرد در کشور مشکل داشته و باید فعال شود.

رئیس جمهور اظهار داشت: صنایع پایین دستی پتروشیمی در این استان باید اجرایی می‌شود و اعتبار لازم برای این امر نیز مصوب شده است.

وی با بیان اینکه بحث مسکن در سی سخت باید تا قبل از فصل سرما حل شود، گفت: بعضی از مدارس نیز در استان به شکل کپر یا کانکس هستند که سریعاً باید جمع شود و در برخی روستاها نیز سقف خانه‌ها بهسازی می‌شود.

رئیس جمهور با اشاره به فراهم کردن زمینه ازدواج جوانان اظهار داشت: در راستای ازدواج جوانان تسهیلات خوبی اختصاص یافته است.

وی با اشاره به تورم در مسکن و گرانی مسکن نیز گفت: در وضعیت مسکن شورای عالی مسکن تشکیل و در آن در وضعیت مسکن در کشور تحولی باید ایجاد شود.

رئیسی با بیان اینکه مسکن از صنایع پیشران است که باید فعال شود، گفت: به دنبال تحول در مسکن و ساماندهی بحث مسکن، بسیاری از صنایع فعال می‌شود.

وی اظهار داشت: برای برون رفت از مشکلات فعلی کهگیلویه و بویراحمد مصوباتی داشتیم و در همه بخش ها فعالیت متفاوتی شکل می‌گیرد و در بحث صنایع و معادن و مسائل فرهنگی تصمیمات خوبی گرفته شد.

رئیس جمهور تاکید کرد: در همه این کارها نقش مردم بسیار مهم است و مشارکت مردم به ویژه جوانان تحصیل کرده و کارآمد گره گشا است.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان