جلوی تکرار حریق در آشوراده را بگیریم - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
متفرقه » جلوی تکرار حریق در آشوراده را بگیریم

به گزارش خبرنگار بیلبورد چی، آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه گرگان اظهارکرد: روزهای گذشته شاهد آتش سوزی در جزیره آشوراده بودیم و رویشگاه ها و پوشش گیاهی، حیات وحش و پرندگان این منطقه دچار خسارت شدند.

امام جمعه گرگان با اشاره به حریق در منطقه درازنو هم گفت: سرمایه های طبیعی استان نیازمند حمایت بوده و باید امکانات اطفا حریق هر چه سریع تر در این مناطق مستقر شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به ظرفیت های ورزشی گلستان اشاره کرد و افزود: ورزشکاران گلستانی در سال های اخیر توفیقات زیادی کسب کردند که از آن جمله می توان به درخشش آنها در بازی های آسیایی اشاره کرد.

نورمفیدی ادامه داد: گلستان سرشار از استعدادهای ورزشی است و مسئولان باید استعدادهای ورزشی را در مناطق مختلف استان شناسایی و از آنها حمایت کنند.

نماینده ولی فقیه در گلستان بیان کرد: مدال آوری و قهرمانی ورزشکاران در مجامع بین الملل، بیان گر قدرت و اقتدار کشور است.

وی همچنین به روز سالمند اشاره کرد و گفت: باید نیازمندها و خواسته های این قشر، محترم شمرده شود.

نورمفیدی اضافه کرد: اینکه چند سالی است که در مجامع بین المللی سخن از پاسداشت و حرمت از سالمندان می شود امر پسندیده ای است اما باید واقف باشیم که ۱۴۰۰ سال پیش در زمان پیامبر (ص) به موضوع احترام به سالمندان اشاره شده است.

وی همچنین به سالروز شهادت حضرت رسول اکرم (ص) و امام رضا (ع) اشاره کرد و گفت: حضرت محمد (ص) یگانه عالم هستی بودند.

امام جمعه گرگان با اشاره به تلاش های امام رضا (ع) در راستای تبیین و معرفی آموزه های دینی و سیره ائمه، گفت: این امام همام به شیوه های مختلف آموزه های اسلامی و ائمه را زنده نگه داشتند.

نورمفیدی در خصوص رشادت دانش آموز ایذه ای در نجات چند نفر از حریق هم گفت: اینکه نوجوانی ۱۵ ساله به این حد از فداکاری می رسد که جان خود را فدای نجات دو فرد گرفتار در آتش کند، نشان دهنده آن است که تعالیم اهل بیت و قرآن چه تاثیر تربیتی بزرگی در جامعه دارد.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان