تخصیص پنج میلیارد تومان اعتبار برای خرید تبلت و وسایل کمک آموزشی - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
مدرسه ، حوزه و دانشگاه » تخصیص پنج میلیارد تومان اعتبار برای خرید تبلت و وسایل کمک آموزشی

به گزارش خبرنگار بیلبورد چی، انسیه خزعلی شامگاه پنج شنبه در جمع زنان نخبه فرهنگی، ورزشی، اجتماعی و علمی استان کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج افزود: عمده بازماندگان از تحصیل در روستاها هستند.

وی با بیان اینکه باید شرایطی فراهم شود که زمینه تحصیل این دختران مهیا شود، گفت: چه به صورت مجازی، چه به صورت حضوری و یا با فراهم کردن وسایل حمل و نقل، این امر باید انجام شود.

خزعلی تصریح کرد: در این استان برخی آسیب‌های اجتماعی، آمار بالایی دارد و بالا رفتن آمار برخی آسیب‌های اجتماعی در استان نشان می‌دهد که در ین استان در برخی نقاط نیازهای مشاوره‌ای بسیار ضروری و حیاتی است.

وی با بیان اینکه همه مشکلات یک شبه حل نمی‌شود، گفت: تمرکز دولت باید روی ایجاد زمینه تحصیلات دختران در مقاطع عالی و شناسایی دختران بازمانده از تحصیل و ریشه یابی و تلاش برای حل مشکلاتشان باشد.

خزعلی با بیان اینکه باید دختران ترغیب شوند که در زمان وقوع مشکلات به مشاور رجوع کنند و پس از مشاوره نیز حمایت شوند، اظهار داشت: در راستای حمایت از زنان روستایی باید تسهیلات بدون محدودیت برای توسعه تولیدات در بخش روستایی برای بانوان کارآفرین، خانم‌های فعال در بخش کشاورزی، زنان سرپرست خانوار و زنان بد سرپرست لحاظ شود.

وی افزود: بر اساس آخرین آمار اعلام شده از سوی معاونت امور بانوان استانداری کهگیلویه و بویراحمد، تعداد زنان بد سرپرست و بی سرپرست در این استان در چند سال اخیر افزایش چشم گیری داشته و تعداد زنان بد سرپرست استان، دو هزار و ۴۴۱ نفر و تعداد زنان بی سرپرست نیز ۲۱ هزار و ۳۸ نفر است.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان