«گلدشت» در تصرف سودجویان/ جای پای شکوفه‌های سیب ویلا سبز شد! - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
متفرقه » «گلدشت» در تصرف سودجویان/ جای پای شکوفه‌های سیب ویلا سبز شد!

خبرگزاری بیلبورد چی – گروه استان‌ها: منطقه درختی و سرسبز «گلدشت» بروجرد از جمله مناطق گردشگری این شهرستان است که اغلب مسافران و گردشگران با نام و ویژگی‌های طبیعی این مکان به خوبی آشنایی دارند.

«گلدشت» در تصرف سودجویان

«گلدشت» یک دره و جلگه وسیع در دامنه کوه‌های سر به فلک کشیده زاگرس است که محدوده این منطقه از غرب تپه «چغای» بروجرد آغاز و تا «کپرگه» ادامه دارد.

«گلدشت» مشتمل بر چندین روستا است که روستاهای «فیال»، «شیخ میری»، «قلعه» و «کپرگه» از جمله روستاهای مهم این منطقه گردشگری هستند، دسترسی به «گلدشت» از طریق جاده آسفالته به طول ۱۲ کیلومتر از غرب شهر بروجرد امکانپذیر است.

اما متأسفانه این روزها این منطقه سرسبز به محل جولان افراد سودجو تبدیل شده به طوری که در آن ساخت و سازهای بی رویه انجام می‌شود، این ساخت و سازها تا به آنجا رسیده که دیگر از این منطقه بکر و دیدنی چیزی نمانده که بتوان از آن به عنوان منطقه گردشگری یاد کنیم.

شناسایی ۹۳ مورد ساخت و ساز غیر مجاز

جواد گودرزی مدیر جهاد کشاورزی بروجرد در این رابطه اظهار داشت: در این منطقه ۹۳ مورد ساخت و ساز غیر مجاز از سوی جهاد کشاورزی شناسایی شده است.

وی عنوان کرد: از این تعداد، ۶۰ مورد آرای قطعیت یافته، دارند.

مدیر جهاد کشاورزی لرستان ادامه داد: ۳۳ مورد نیز تبصره دو، ماده ۱۰ هستند که به زودی قلع و قمع خواهند شد.

در تخریب ساخت و سازهای غیر مجاز گزینشی عمل نشود

حجت الاسلام علی حسینی امام جمعه بروجرد نیز با انتقاد از ساخت و سازهای غیر مجاز در مناطق گردشگری این شهرستان اظهار داشت: متولیان نباید اجازه این ساخت و سازها را بدهند چرا که ساختمان یک شبه ساخته نمی‌شود.

وی با تاکید بر ضرورت برخورد با این ساخت و سازهای غیر مجاز بیان داشت: در تخریب این ساخت و سازهای غیر مجاز نیز گزینشی عمل نشود.

امام جمعه بروجرد با اشاره به تشکیل یک قرارگاه در راستای نظارت بر ساخت و سازها در این شهرستان گفت: این قرارگاه نظارت تام خواهد داشت و هر جایی قرار بر ساخت و ساز غیر مجاز شد، این قرارگاه جلوی آن را می‌گیرد.

حجت الاسلام حسینی تصریح کرد: اگر جایی هم ساخت و ساز غیر مجاز صورت گرفت، بدون ملاحظه تخریب خواهند شد.

ضعف برخی نهادها در برخورد با ساخت و سازهای غیر مجاز

مهدی محمدی دادستان عمومی و انقلاب بروجرد نیز در این رابطه تاکید کرد: مطلقاً ما اجازه نخواهیم داد که کسی با سو استفاده از موقعیت خود اقدام به ساخت و ساز غیر مجاز کند.

وی بیان داشت: تأکیدات جدی به ارگان متولی این امر داده شده، اما بعضی مواقع شاهد ضعف این ادارات و ارگان‌ها هستیم.

دادستان عمومی و انقلاب بروجرد افزود: در این راستا طبق دستور العمل قوه قضائیه برخورد قانونی لازم انجام شده است.

محمدی گفت: به افرادی که قصد تخلف در این حوزه را دارند هشدار می‌دهم و به قید فوریت دستور تخریب تک تک این ساخت و سازهای غیر مجاز صادر و اجرا خواهد شد.

بنا بر این گزارش، همه زیبایی‌های «گلدشت» طی سال‌های اخیر با طمع سودجویان در منطقه و استمرار ساخت و سازهای غیرمجاز تحت الشعاع قرار گرفته تا نگرانی‌هایی در زمینه ساماندهی این منطقه گردشگری وجود داشته باشد و امید می‌رود دستگاه‌های مرتبط با یک همکاری بین بخشی گامی مؤثر در این زمینه بردارند.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان