شما اینجا هستید
تاریخ » دفاع مقدس پایه‌های نظام را مستحکم کرد

به گزارش خبرنگار بیلبورد چی، صادق خلیلیان عصر امروز سه شنبه در آئین سراسری تجلیل و تکریم از پیشکسوتان دفاع مقدس و مقاومت با حضور رئیس جمهور و جمعی از مسئولان کشور و استانداران که از طریق ویدئوکنفرانس برگزار شد، گفت: انقلاب اسلامی ریشه در تاریخ مبارزات ملت ایران از مشروطه تا ملی شدن نفت و نهضت سال ۴۲ و نهایتاً پیروزی انقلاب اسلامی دارد.

وی افزود: حضرت امام (ره) از ابتدای نهضت سال ۴۲ فرمودند که سربازان من در گهواره‌ها هستند و ما دیدیم همان نسل با حضور ملت ایران به رهبری ایشان انقلاب اسلامی را به پیروزی رساندند و نظام مقدس جمهوری اسلامی را برپا کردند و همان نسل در ۸ سال دفاع مقدس از سرزمین ایران دفاع کرد و برای اولین بار در تاریخ اجازه ندادند یک وجب از خاک ایران از دست برود و این اقتدار و عزت ملی را به ایران بازگرداند.

خلیلیان یادآور شد: در دوران قاجار، عزل و نصب نخست وزیران با دخالت بیگانگان انجام می‌شد و در دوره پهلوی نیز شرایط به گونه‌ای شده بود که قدرت‌های استعماری پادشاه تعیین می‌کردند اما انقلاب اسلامی، کشور را از این وضعیت نجات داد و ما باید قدردان این انقلاب باشیم.

استاندار خوزستان افزود: در ابتدای جنگ ارتش بعثی تا نزدیکی اهواز رسیده بودند اما رزمندگان جلوی دشمن را گرفتند و پس از آن به تدریج پیروزی‌های بزرگی به دست آمد و ارتش بعثی با خفت از مزرهای ایران خارج شد و صدام به سرنوشتی دچار شد که مستحق آن بود.

وی ادامه داد: خاک میهن در آن دوران به خون شهدا آغشته و گلگون شد و جانبازان و آزادگان نیز در این راه جانفشانی‌ها و فداکاری‌های بزرگی به جان خریدند و امروز این افتخار را داریم که از آنها قدردانی کنیم چون آن فداکاری‌ها در دفاع مقدس پایه‌های نظام را مستحکم کرد.

خلیلیان بیان کرد: بر اساس گزارش UNDP که از مؤسسات زیر نظر سازمان ملل متحد است، کشور ما در شاخص‌های توسعه از کشوری کمتر توسعه یافته به کشوری با سطح خوب از توسعه یافتگی رسیده است که البته باید به سطوح بالاتر توسعه در دهه پیش رو برسیم.

نماینده عالی دولت در استان عنوان کرد: در دهه اخیر با تحریم‌های ظالمانه و بی تدبیری‌هایی که رخ داد، کشور با مشکلاتی مواجه شد و کسانی مسئولیت داشتند که حریم نظام مقدس جمهوری اسلامی را رعایت نکردند.

استاندار خوزستان بیان کرد: امروز یکی از وظایف ما توزیع عادلانه امکانات در کشور است که به تصریح مقام معظم رهبری در این زمینه عقب ماندگی‌هایی داریم که باید این عقب ماندگی‌ها را جبران کنیم و با جدیت عدالت را استقرار کنیم.

استاندار خوزستان گفت: مردم در انتخابات با برگزیدن اصول و آرمان‌های اصلی انقلاب چشم انداز روشنی برای آینده کشور رقم زدند که باید با همه قوا تلاش کنیم تا شرایط کشور و استان را تغییر دهیم و این مستلزم هماهنگی و همکاری قوای مختلف نخبگان گروه‌های مرجع و رسانه‌هاست و باید برنامه‌ای مدون برای کاهش مشکلات استان طراحی و تصویب شود که متأثر از رفت آمد دولت‌ها و اشخاص نباشد و خوزستان در مسیر پیشرفت قرار گیرد.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان