شما اینجا هستید
اقتصاد و بازار » تولید مسکن طی سال‌های اخیر تقاضامحور بوده است

به گزارش خبرنگار بیلبورد چی، مهرداد سلطانی ظهر سه شنبه در جلسه شورای مسکن در محل استانداری زنجان، گفت: خوشبختانه اجرای طرح اقدام ملی مسکن در استان زنجان به خوبی جلو می‌رود.

وی با بیان اینکه متقاضیان واجد شرایط اقدام ملی مسکن در استان بیش از ۹۰۹ میلیارد تومان واریزی داشتند، اظهار کرد: در واریزی‌ها زنجانی‌ها عملکرد خوبی داشتند و سهم زنجانی‌ها یک سوم کشور است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان با بیان اینکه هشت دستگاه اجرایی برای کارکنان خود مسکن درخواست کردند، گفت: متاسفانه تفاهم نامه این تعداد دستکاه اجرایی عملیاتی نشده است و تنها برای ۶۰۹ نفر از نیروهای مسلح (سپاه و نیروی انتظامی) تفاهم نامه داشتند اجرایی شده است.

سلطانی تاکید کرد: متاسفانه هشت دستگاه اجرایی از ظرفیت تفاهم نامه استفاده نکردند و باید مسئولین ذی ربط به این مهم توجه کنند و زمین لازم را معرفی کنند.

وی با بیان اینکه استان زنجان ۱.۵ درصد جمعیت کشور را دارد، افزود: جمعیت شهر زنجان نیم درصد جمعیت کشور است و واریزی‌های زنجانی‌ها خوب است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان با بیان اینکه تولید مسکن طی سال‌های اخیر تقاضامحور بوده است، افزود: این موضوع برای حوزه صنعت هم صادق است و استقرار جمعیت، شکل‌گیری هسته‌های سکونت و ایجاد اشتغال تحت تاثیر زیرساخت‌هایی است که ایجاد می‌کنیم.

سلطانی یاد آور شد: وضعیت استراتژیک زنجان و نزدیکی به پایتخت و استان‌های پرجمعیت، از دیگر مزایای استقرار جمعیت و صنایع است.

وی با بیان اینکه طرح آمایش سرزمین وظیفه هدایت توسعه استان در بخش‌های مختلف را بر عهده دارد، افزود: برنامه‌ها یک شبه محقق نمی‌شود و باید هرگونه تصمیم در کارگروه‌های مرتبط بررسی و بر اساس سند آمایش انجام گیرد و طرح آمایش سرزمین در بخش‌های مختلف کشاورزی، صنعت، راه و مسکن و اشتغال با توجه به نیازهای امروز و آینده تهیه شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان تصریح کرد: احداث ۵۴ هزار واحد مسکونی در چهار سال آینده باید با ایجاد تعادل در شرق و غرب به لحاظ تامین زیرساخت‌ها و امکانات باشد.

سلطانی بیان داشت: باید هرگونه اقدام در طرح‌های اقدام ملی، تولید و عرضه مسکن نیز با نگاه آمایشی مورد بررسی و توجه قرار گیرد.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان