شما اینجا هستید
اقتصاد و بازار » اشتغال به کار بیش از ۶ هزار نفر در حوزه صنعت شهرستان بناب

به گزارش خبرگزاری بیلبورد چی، شهریار فتحی در جلسه‌ای که با موضوع بررسی مشکلات فاضلاب صنایع و واحدهای تولیدی خشکبار شهرستان بناب و با حضور جمعی از مدیران شهرستان ترتیب یافته بود؛ اظهار کرد: مشکلات فاضلاب صنایع شهرستان بناب باید به صورت سیستماتیک و کلی حل شود و قطعاً نمی‌توان به صورت انفرادی به این مشکل نگاه کرد که در غیر این صورت تشکیل این جلسات بی ثمر خواهد بود.

وی با اشاره به نقش بسیار مثبت مجموعه صنعت در شهرستان بناب افزود: یکی از بزرگ‌ترین دستاوردهای واحدهای صنعتی در شهرستان بناب اشتغال مستقیم بالای ۶ هزار نفر در این حوزه است که در واقع بیش از ۲۴ هزار نفر در شهرستان بناب روزی زندگی خود را از وجود صنایع و واحدهای تولیدی به دست می‌آورند و باید قدردان بود و در راستای حمایت و توسعه صنعت در شهرستان بناب گام برداشت.

نماینده عالی دولت در شهرستان بناب خاطرنشان کرد: گاهاً صداهایی شنیده می‌شود که صنعت به درد این شهرستان نمی‌خورد ولی تاریخ ثابت کرده که هر کجا توسعه‌ای اتفاق افتاده، آنجا صنعت از رشد قابل ملاحظه‌ای برخوردار بوده است.

فتحی همچنین با اشاره به نقش برجسته واحدهای تولیدی و صنعتی در شهرستان تصریح کرد: به واسطه حضور و فعالیت این عزیزان هیچ گاه در شهرستان بناب مشکلی احساس نکردیم و نقش خیران و مدیران واحدهای تولیدی و صنعتی در بحث مدرسه سازی، کمک‌های مؤمنانه و تهیه تجهیزات و امکانات بیمارستانی در ایام کرونایی برجسته بوده و اینها نشانه‌هایی از اهمیت صنعت در پیشرفت و توسعه شهرستان بناب است.

فعالیت ۲۳ واحد خشکبار در شهرستان بناب

این گزارش می‌افزاید، رئیس اداره حفاظت محیط زیست بناب نیز در این جلسه گفت: در حال حاضر ۲۳ واحد خشکبار در شهرستان بناب فعال هستند که از این تعداد ۱۲ واحد دارای پیش تصفیه فاضلاب، ۶ واحد در حال آماده سازی و بقیه فاقد پیش تصفیه فاضلاب هستند که باید هر چه سریع‌تر نسبت به تکمیل و راه اندازی آن اقدام کنند.

صیاد لطفی اضافه کرد: برخی واحدها از اقدام برای پیش تصفیه امتناع کردند و علیرغم اخطارهای زیاد توجهی نشده و این واحدها به دادستانی معرفی و قرار بر پلمپ واحد شستشوی آنها شده است.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان