نشست تخصصی عکاسی در شیراز برگزار می شود - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
هنر » نشست تخصصی عکاسی در شیراز برگزار می شود

به گزارش خبرگزاری بیلبورد چی، مجید میکائیلی، گفت: این نشست‌ها به همت سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهرداری شیراز و سازمان بسیج هنرمندان فارس و با همکاری نهاد نمایندگی ولی فقیه در فارس، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، حوزه هنری انقلاب اسلامی استان، سازمان بسیج رسانه فارس، شورای اسلامی شهر شیراز و ۲ آژانس عکس «دوربین دات نت» و «سو» برگزار می‌کند.

او افزود: اولین نشست تخصصی، نخستین سوگواره ملی عکس عاشورایی و اربعین حسینی «راه دل» با حضور «امیر حسامی‌نژاد» سه‌شنبه ۲۳ شهریور با موضوع اصول اولیه در عکاسی مستند، روایتگری در عکاسی مستند و مستند اجتماعی، عکاسی مستند آئینی در ایام عاشورا و اربعین حسینی، بررسی آثار و تک عکس‌ها و روایت‌های امیر حسامی‌نژاد از عکاسی مستند در سفرهای اربعین برگزار می‌شود.

رئیس سازمان بسیج هنرمندان فارس ادامه داد: حسامی‌نژاد، عضو انجمن عکاسان ایران و مؤلف کتب مختلف عکس در حوزه اهل بیت (ع) و فرهنگ عاشورایی و اربعین حسینی، دبیر و داور جشنواره‌های مختلف عکاسی ملی و بین‌المللی و برگزیده جشنواره‌های مختلف ملی و بین‌المللی عکس و مدرس عکاسی بوده است.

میکائیلی خاطرنشان کرد: دومین نشست با حضور «مجتبی حیدری» چهارشنبه ۲۴ شهریور با موضوع از ایده تا اجرا در عکاسی مستند، چالش‌های عکاسی مستند، تقویت محتوایی آثار عکاسی مستند، به همراه بررسی تک عکس‌ها و مجموعه عکس‌ها و آثار آئینی مجتبی حیدری عکاس فعال حوزه عاشورایی و اربعین حسینی با مجموعه عکس‌های وی در کربلا و ایران برگزار می‌شود.

او افزود: حیدری عکاس فعال حوزه عاشورا و اربعین حسینی با بیش از ۱۰ نمایشگاه ملی و مجموعه عکس با موضوع عاشورا و اربعین حسینی، مدیر گروه مستقل عکاسان جهادی «وارثین»، مدیر و مؤسس آژانس عکس مستند «سو»، داور و دبیر جشنواره‌های مختلف عکس و برگزیده جشنواره‌های مختلف عکس بوده است.

میکائیلی عنوان کرد: سومین نشست هم با حضور «محمد صادق حیدری» پنجشنبه ۲۵ شهریور برگزار خواهد شد و موضوع این نشست سوژه یابی و مجموعه سازی در عکاسی، عکس به مثابه رسانه، بررسی جایگاه هنر عکاسی به عنوان یک رسانه و تأثیر هنر عکاسی به عنوان یک رسانه به ویژه در حوزه فرهنگ عاشورایی و اربعین خواهد بود.

او اضافه کرد: محمد صادق حیدری، استاد دانشگاه و دانشجوی دکتری مدیریت رسانه، دبیر تخصصی سرویس عکس رسانه‌های مختلف کشوری از جمله خبرگزاری فارس، مهر، دانشجو و سایر رسانه‌های ملی، عکاس سابقه حوزه عاشورا و اربعین حسینی، چندین عنوان نمایشگاه انفرادی و داوری جشنواره‌های ملی عکس بوده است.

میکائیلی تاکید کرد: علاقمندان برای ورود به نشست‌های تخصصی می‌توانند از نشانی B۲.confynet.com/rahedel استفاده کنند و حضور در وبینار برای عموم آزاد و رایگان است و به افرادی که در سه جلسه نشست تخصصی، به طور کامل حضور داشته باشند، گواهینامه معتبر ارائه می‌شود.

او گفت: این نشست‌های تخصصی که به صورت وبینار برگزار می‌شود، برای حضور همه علاقمندان به عرصه عکاسی و به ویژه عکاسی آئینی در نظر گرفته شده و هر سه نشست از ساعت ۱۹ و ۳۰ دقیقه تا ۲۱ و ۳۰ دقیقه آغاز می‌شود.

رئیس سازمان بسیج هنرمندان فارس یادآور شد: «سعید گودرزی»، مسئول هیئت اندیشه ورز سازمان بسیج هنرمندان فارس و عضو هیئت علمی دانشگاه، عضو انجمن علمی پژوهش‌های هنری ایران، «مرتضی جعفری»، رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز، استاد دانشگاه و عضو هیئت علمی دانشگاه و همچنین عضو شورای پژوهشی دانشکده علوم انسانی دانشگاه آزاد شیراز و «مجید میکائیلی»، مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان فارس به عنوان سخنران مدعو در بخشی از نشست به سخنرانی خواهند پرداخت.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان