شناسایی متخلفین زنده‌گیری پرندگان شکاری در دلفان - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
متفرقه » شناسایی متخلفین زنده‌گیری پرندگان شکاری در دلفان

به گزارش خبرنگار بیلبورد چی، قاسم دلفانی امروز شنبه در جمع خبرنگاران گفت: در پی گزارشات همیاران محیط زیست مبنی بر وجود متخلفین زنده گیری پرندگان شکاری در شهرستان دلفان، بلافاصله نیروهای یگان حفاظت محیط زیست با هماهنگی دادستان شهرستان به منطقه مورد نظر «بایر خاوه» عزیمت کرده و موفق به شناسایی چند نفر متخلف زیست محیطی و دستگیری یک نفر از آنها که اقدام به زنده گیری پرندگان شکاری کرده بود شدند.

وی افزود: این متخلف دستگیر شده که از استان‌های جنوبی کشور است با همدستی دو نفر از بومیان منطقه که شناسایی شده اند و در حین عملیات تعقیب گریز متواری شده اند در کومه اقدام به زنده گیری پرندگان شکاری می‌کردند.

فرمانده یگان حفاظت از محیط زیست لرستان گفت: از این متخلفین یک بهله شاهین، یه بهله دلیجه و دو قطعه کبوتر وحشی به همراه وسایل زنده گیری پرندگان، کشف و ضبط شد.

دلفانی اظهار داشت: پرونده این متخلف پس از بازجویی مقدماتی جهت سیر مراحل قضائی به دادگستری ارجاع که این متخلف با دستور دادستان شهرستان روانه بازداشتگاه شد و حکم جلب دو نفر دیگر از طرف مقام محترم قضائی صادر شد.

وی گفت: ادوات کشف شده از وی طبق ماده ۱۴ قانون شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست تا صدور رأی قطعی به صورت امانی زیر نظر این اداره باقی می‌ماند.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان