پاکستان هرگز حصارکشی در مرز با افغانستان را بر نمی دارد - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
بین الملل » پاکستان هرگز حصارکشی در مرز با افغانستان را بر نمی دارد

به گزارش خبرگزاری بیلبورد چی به نقل از اردوپوینت؛ «شیخ رشید احمد»، وزیر کشور پاکستان در گفتگویی تاکید کرد که این کشور هرگز حصارکشی در مرزهای مشترک خود با افغانستان را بر نخواهد داشت.

شیخ رشید احمد در پاسخ به درخواست احتمالی طالبان برای حذف حصارکشی در مرز مشترک تاکید کرد که اسلام آباد هرگز زیر بار چنین درخواستی نخواهد رفت، زیرا این حصارکشی با هدف تقویت مدیریت مرزی و جلوگیری از رفت و آمدهای غیرقانونی صورت گرفته است.

به گفته وزیر کشور پاکستان، اسلام آباد برای نصب حصار مرزی هزینه زیادی کرده است و حتی برخی از سربازان این کشور جان خود را در این راه از دست داده اند.

وی گفت پس از خروج آمریکا از افغانستان، مسئولیت پاکستان افزایش یافته است، زیرا ما عقیده داریم امنیت و ثبات در افغانستان برای ثبات و امنیت کشور ما و منطقه ضروری است.

پاکستان از سال ۱۳۹۶ اقدام به حصار کشی مرز مشترک با افغانستان کرد. اسلام آباد همواره اعلام کرده که برای تأمین امنیت مرز میان دو کشور اقدام به این کار می‌کند، اما وزارت خارجه افغانستان پیش از روی کار آمدن طالبان نسبت به این اقدام پاکستان اعتراض کرده و آن را غیر قابل قبول خوانده بود.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان