تغییرات طرح ممنوعیت تردد شبانه در فارس/تدارک مقابله با لامبدا - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
سلامت » تغییرات طرح ممنوعیت تردد شبانه در فارس/تدارک مقابله با لامبدا

به گزارش خبرنگار بیلبورد چی، عبدالرضا قاسم پور چهارشنبه شب با حضور در نشست خبری مجازی با حضور اصحاب رسانه بیان کرد: از آغاز همه‌گیری ویروس کرونا تاکنون در سطح استان فارس ۳۰ درصد از تست‌های تشخیصی مثبت شده‌اند البته با توجه به فروکش کردن تب تند این بیماری طی روزهای اخیر شاهد هستیم که میزان تست‌های مثبت شده در استان فارس به ۲۵ درصد تقلیل یافته است.

وی اضافه کرد: تاکون در استان فارس بیش از شش هزار و ۱۷۶ نفر به علت بیماری کرونا جان باخته‌اند این در حالی است که ۹۶ درصد از افرادی که به این بیماری مبتلا شده‌اند تاکنون بهبود یافته‌اند و بیش از یک میلیون و ۶۱۴ هزار دوز واکسن که ۱ میلیون و ۲۸ هزار دوز نخست و ۵۸۶ هزار دوز دوم است در استان فارس تزریق شده است.

به گفته این مقام مسئول در سطح استان فارس ۴ هزار و ۴۱۱ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های فارس بستری هستند که دو هزار و۷۰۰ نفر به صورت دائم و ۱ هزار و ۷۱۱ نفر به صورت موقت در حال دریافت خدمات درمانی از مراکز بهداشتی و درمانی اند لازم به ذکر است که روزانه و طی یک شبانه روز بیش از ۵۰۰ بیمار مبتلا به کرونا در استان فارس شناسایی می‌شوند.

وی ادامه داد: زمان خروج از پیک پنجم مشخص نیست و اگر رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی افزایش یابد به زودی از این پیک خارج خواهیم شد اما اگر رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی کاهش یابد شاهد خواهیم بود که پیک ششم در ادامه پیک پنجم کشور را در بر خواهد گرفت و استان فارس نیز از این قائده مستثنی نخواهد بود.

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا تصریح کرد: یکی از موضوعاتی که در کشور حائز اهمیت است و مطالبات مردمی نیز در ان وجود دارد موضوع پیاده روی اربعین است از این رو تا زمانی که ستاد ملی در این خصوص تصمیم‌گیری نکند نمی‌توان در مورد این موضوع اظهار نظر نمود این در حالی است که کشور عراق نیز باید شرایط خود را برای پذیرش زائران به ایران اعلام کند تا تصمیم‌گیری نهایی توسط ستاد ملی مقابله با کرونا اتخاذ گردد.

به گفته قاسم پور طرح ممنوعیت تردد شبانه در کاهش فعالیت‌های اجتماعی اثرگذار بوده است اما با گذشت زمان میزان اثرگذاری این طرح نیز کاهش یافت با این حال استان فارس نسبت به ارائه طرحی به ستاد ملی مقابله با کرونا برای کاهش تردد شبانه مردم ارائه کرده است که اگر این طرح اجرایی شود اثر گذاری به مراتب بیشتری نسبت به طرح فعلی خواهد داشت.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه واریانت جدید ویروس کرونا احتمال دارد به کشور و استان فارس وارد شود از این رو طی برگزاری جلسات مختلفی در استانداری فارس و با حضور مدیران حوزه بهداشت و درمان ظرفیت‌های استان فارس در راستای مقابله با ویروس کرونا لامبدا مورد بررسی قرار گرفت این در حالی است که تمهیدات لازم نیز برای مقابله با این ویروس در استان فارس در حال تدارک است.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان