واکسن کرونا اوایل هفته آینده در کردستان تزریق نمی‌شود - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
سلامت » واکسن کرونا اوایل هفته آینده در کردستان تزریق نمی‌شود

به گزارش خبرگزاری بیلبورد چی به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان آرزو فلاحی با اشاره به کمبود واکسن در استان اظهار کرد: روزهای شنبه و یک‌شنبه هفته آینده مصادف با ۱۳ و ۱۴ شهریور ماه در این استان واکسن کرونا تزریق نمی‌شود.

وی دلیل اصلی این امر را مربوط به پروسه انتقال، ارسال و توزیع واکسن از مرکز به استان کردستان عنوان کرد و گفت: اجرای هر یک از این مراحل زمان بر بوده و باید مقدمات لازم و کافی برای توزیع واکسن‌ها در شهرستان‌ها و مراکز واکسیناسیون استان صورت بگیرد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان ضمن اشاره به اینکه با تسریع در ارسال و توزیع واکسن‌های مورد نیاز در کردستان، فرایند واکسیناسیون از روز دوشنبه ۱۵ شهریور ماه به بعد در سطح تمامی شهرستان‌های استان از سر گرفته می‌شود، تصریح کرد: افرادی که زمان دریافت واکسن آنان فرارسیده است می‌توانند در روزهای مذکور به مراکز تجمیعی واکسیناسیون مراجعه کنند.

فلاحی یادآور شد: تا این لحظه تزریق واکسن کرونا در استان با سرعت در حال انجام بوده و روزانه ۱۲ هزار دُز واکسن در استان تزریق شده است.

وی در ادامه از تکمیل ظرفیت بستری بیمارستان‌های استان خبر داد و گفت: تخت‌های مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی استان و حتی بخش‌های مزمن نیز به بیماران کرونایی اختصاص یافته است.

این مقام مسئول با تاکید بر این مهم که روند افزایشی در بستری بیماران و موارد ابتلاء به کرونا در استان ادامه دارد، افزود: آمار ابتلاء در حال حاضر رو به صعود است و اگر این روند ادامه پیدا کند طی یکی دو هفته دیگر با افزایش آمار فوتی‌های ناشی از ابتلاء به کرونا مواجه خواهیم شد.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان