اولویت های آموزشی کاربران کتابخانه‌های عمومی شناسایی شد - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
مدرسه ، حوزه و دانشگاه » اولویت های آموزشی کاربران کتابخانه‌های عمومی شناسایی شد

به گزارش خبرگزاری بیلبورد چی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، طرح پژوهشی «طراحی دوره های آموزشی برای کاربران کتابخانه‌های عمومی ایران» با شناسایی ۱۵ اولویت آموزشی کاربران، توسط گروه علوم تربیتی دانشگاه تبریز به انجام رسید.

در این طرح که با مطالعه جامعه آماری ۷۷۵ نفری از اعضای کتابخانه‌های عمومی کشور صورت گرفت، ۱۵ موضوع مهارت‌های زندگی، ارتقای سلامت روان، مهارت‌های یادگیری و مطالعه، مهارت های ارتباطی زوجین، سواد رسانه‌ای، ارتقای سلامت جسمانی، مهارت استفاده از اینترنت، سواد اطلاعات، عکاسی با دوربین و کسب و کار اینترنتی، فرزندپروری، تایپ با نرم افزار word ، مهارت‌های کارآفرینی، آشنایی با پاورپوینت و رزومه نویسی شغلی به عنوان اولویت اعلام شد.

به دنبال اتمام این پژوهش، دفتر پژوهش و آموزش نهاد کتابخانه ها از طراحی و تدوین دوره آموزشی کوتاه مدت برای کاربران، مبتنی بر روش طراحی آموزش سیستمی و سازنده‌گرایی، خبر داد که به زودی برای اجرا در کتابخانه‌های عمومی ابلاغ می‌شود.

گفتنی است، طرح پژوهشی «طراحی دوره های آموزشی برای کاربران کتابخانه‌های عمومی ایران» توسط کیومرث تقی‌پور با همکاری هاشم عطاپور، از اعضای هیئت علمی دانشگاه تبریز، اجرا شد و ناظر آن نیز هاشم فردانش، استاد تمام دانشگاه تربیت مدرس بود.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان