۳۵۵ کرونایی جدید در استان سمنان شناسایی شدند/ فوت ۴ بیمار دیگر - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
سلامت » ۳۵۵ کرونایی جدید در استان سمنان شناسایی شدند/ فوت ۴ بیمار دیگر

به گزارش خبرنگار بیلبورد چی، آمارهای ارائه شده از سوی دانشگاه‌های علوم پزشکی سمنان و شاهرود نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت اخیر (منتهی به ابتدای یک شنبه) هفت بیمار کرونایی و یک بیمار مشکوک در سطح استان جان خود را از دست دادند تعداد بیماران فوتی کرونایی در استان از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون به عدد یک هزار و ۳۱۰ نفر رسیده است.

طی ۲۴ ساعت منتهی به ابتدای امروز همچنین ۳۹۹ مراجعه مشکوک به کرونا و ۴۲۱ مورد بیمار جدید کرونایی (قطعی) نیز در سطح استان سمنان شناسایی شده است همچنین آمارها نشان می‌دهد که ۳۹ نفر از آنها بستری شدند. جمع کل بیماران سرپایی نیز ۳۱۶ مورد اعلام شده است.

از ابتدای شیوع کووید ۱۹ تاکنون در سطح استان سمنان به ۶۲ هزار و ۱۹۳ نفر با علائم کرونا به بیمارستان‌ها مراجعه ۵۸ هزار و ۲۹۲ نفر نیز به صورت قطعی به این بیماری مبتلا شدند. در ۲۴ ساعت منتهی به امروز همچنین ۴۸ بیمار کرونایی نیز در سطح استان با بهبودی از بیمارستان مرخص شده‌اند. در بیمارستان‌های استان هم اکنون ۷۳۵ نفر بستری هستند.

چهار شهرستان استان سمنان شامل سمنان، دامغان، شاهرود و سرخه در وضعیت قرمز تیره یا همان هشدار وضعیت بحرانی قرار گرفته‌اند که نشان از جدی بودن وضعیت شیوع ویروس کرونا دارد همچنین شهرستان‌های مهدی‌شهر، میامی و آرادان نارنجی کرونایی قرار گرفته‌اند.

رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، الزامات بهداشتی، شستشوی دستان، دوری از تجمعات و مهمانی‌ها توصیه مهم مسئولان بهداشت و درمان استان سمنان به مردم است.

استان سمنان دارای دو دانشگاه علوم پزشکی در سمنان و شاهرود است که آمار کرونای استان در واقع مجموع داده‌های ارائه شده از سوی این دو دانشگاه محسوب می‌شود.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان