ورود طالبان به پنجشیر تکذیب شد - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
بین الملل » ورود طالبان به پنجشیر تکذیب شد

به گزارش خبرگزاری بیلبورد چی به نقل از طلوع نیوز، منابع نزدیک به احمد مسعود از برگزاری دور دوم مذاکرات میان آن‌ها و گروه طالبان تا دو روز آینده خبر داده اند.

این خبر همزمان با آن اعلام شد که گروه طالبان اعلام کرد که نیروهای آنان از چند جبهه بدون درگیری وارد خاک پنجشیر شدند.

با وجود انتشار این خبر اما هواداران و منابع نزدیک به احمد مسعود این ادعای طالبان را رد کردند.

در ارتباط با ادامه مذاکرات میان طالبان و احمدمسعود نیز «انعام الله سمنگانی»، عضو کمیسیون فرهنگی گروه طالبان تائید کرد که هنوز درگیری صورت نگرفته است.

این عضو طالبان در عین حال منتشر کننده خبر ورود اعضای این گروه به پنجشیر بود و در این ارتباط گفت: مجاهدین امارت اسلامی از چندین جهت پیشروی داشته، بدون این‌که با مقاومت آن‌ها روبرو شده باشند، داخل خاک پنجشیر شده‌اند.

این خبر اما خیلی زود از سوی رئیس هیئت جبهه مقاومت در پنجشیر تکذیب شد و محمد الماس زاهد، رئیس هیئت گفت‌وگو کننده مقاومت پنجشیر گفت: در پنجشیر هیچ جنگی نیست و هیچکس هم داخل نشده است.

رئیس هیئت گفتگوی مقاومت پنجشیر همچنین با تاکید بر اینکه مذاکرات میان دو طرف تا دو روز دیگر برگزار می‌شود، همزمان هشدار داد که شکست این مذاکرات برای هر دو طرف سنگین تمام خواهد شد و زمینه مداخله را برای خارجی‌ها فراهم می‌سازد و آن وقت جنگ ادامه‌دار می‌شود.

ولایت پنجشیر هنوز به تصرف طالبان در نیامده و گروه‌های مخالف طالبان به رهبری احمدمسعود جبهه مخالف طالبان را در این ولایت شکل داده اند.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان