ضرورت حضور ۹۰ درصد فعالان رسانه‌ای جبهه انقلاب در عرصه جهانی - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
رسانه » ضرورت حضور ۹۰ درصد فعالان رسانه‌ای جبهه انقلاب در عرصه جهانی

به گزارش خبرنگار بیلبورد چی، هفدهمین دوره سوگواری هنر و حماسه همزمان با دهه دوم محرم با موضوع «چرا ما در تبلیغات ضعیف هستیم؟» و با سخنرانی حجت الاسلام پناهیان در هیأت هنر برگزار می‌شود.

حجت الاسلام پناهیان در هفتمین شب از این مراسم با اشاره به اینکه دسته‌ای از انسان‌ها حرف‌های باطل و دروغ را سریع می‌شنوند و قبول می‌کنند، ابراز کرد: حضرت زهرا (س) بعد از رحلت پدر گرامیشان خطاب به مردم می‌فرمایند ای کسانی که حرف باطل و دروغ را سریع می‌پذیرد؛ امروز در فضای مجازی چنین سخنانی بسیار گفته می‌شود و عده‌ای نیز آنان را می‌پذیرند.

این کارشناس مذهبی ادامه داد: دسته‌ای از انسان‌ها فقط منتظر هستند کسی بیاید و دین را تحریف و علیه دین سخن بگوید تا از آن استقبال کنند؛ امروز بسیاری از آثار رسانه‌ای هنری که در جبهه باطل تولید می‌شود عاری از هنر است و افرادی از آن جنس به دنبال آن هنرها می‌روند و از این تولیدات استقبال می‌کنند.

وی با بیان اینکه جامعه ایرانی بسیار فرهنگی است و عدم استقبال مطلق از برخی آثار هنری بیانگر وجود ضعف است، اظهار داشت: بسیاری از افراد شنوندگان خوبی برای شنیدن سخنان حق هستند و در مقابل سخن باطل اعراض می‌کنند و مقلوب کلام باطل نمی‌شوند. بنده همیشه به مبلغان توصیه می‌کنم زمانی که می‌خواهند کار تبلیغی انجام دهند یک جمع خوب را پیدا کنند تا اگر نتوانستند مباحث را حرفه ای و خوب منتقل کنند آن جمع مطلب را بگیرند؛ همین سبب تقویت مبلغان و اصلاح ضعف‌ها می‌شود. البته باید مبلغان توجه داشته باشند که اگر مخاطبانشان خوب بودند تصور نکنند که خودشان مبلغان قدر و توانمندی هستند. مبلغان باید مخاطب شناس باشند چرا که بعضی افراد کژفهمی دارند و همواره درصدد برعکس جلوه دادن سخنان هستند.

تولیت مدرسه علمیه دارالحکمه به ضرورت توصیف انواع شنوندگان در جامعه اشاره و عنوان کرد: شناسایی و معرفی اقسام شنوندگان از نخستین اقداماتی است که باید در فعالیت‌ها و تولید محصولات تبلیغی اعم از فیلم، پوستر، رمان و … در نظر داشت. زمانی که اقسام شنوندگان به جامعه معرفی شوند سبب می‌شود شنوندگان خودشان را ببینند و به یک خودآگاهی برسند؛ خداوند متعال در قرآن کریم این کار را انجام می‌دهد تا کافران خودشان را بشناسند.

حجت الاسلام پناهیان درباره راهبرد دوم، گفت: در جبهه حق هرگز نباید خود را معتل کسانی کرد که سخن حق را نمی‌پذیرند و همچنین همه هزینه‌ها نباید صرف متقاعد ساختن آنان شود؛ اینکه انسان تصور کند متقاعد کردن این افراد وظیفه است، چنین نیست بلکه باید از این افراد عبور کرد. برای مثال انسان نباید وقت خود را صرف پاسخ دادن به کتاب‌های کسانی کند که نمی‌خواهند عقلانیت ولایت فقیه را بشنوند، بفهمند و بپذیرند چرا که در جهان گوش شنوا بسیار زیاد است که می‌خواهد مطالبی در زمینه عقلانیت ولایت فقیه را بشنوند بنابراین نباید از این ظرفیت عظیم غفلت کرد.

این کارشناس مذهبی بیان داشت: امروز بزرگ‌ترین جنایات علیه ما صورت می‌پذیرد و این جنایات از طرف بسیاری از روشنفکران داخلی نادیده گرفته می‌شود برای مثال آن زمانی که هزاران انسان زیر تیغ داعشیان سر بریده می‌شدند اما این دسته افراد حاضر نشدند آنان را محکوم کنند و همواره داعشیان را مبارز می‌خواندند؛ باید از این افراد عبور کرد. پیشنهاد بنده این است که ۹۰ درصد فعالان جبهه رسانه‌ای انقلاب باید دست از دفاع از انقلاب بردارند و انقلاب و اسلام ناب را برای جهانیان تبیین کنند، امروز مردم فرانسه، آمریکای لانتین، هند، چین و … منتظر هستند.

وی با بیان اینکه ذهن‌های سالم در دنیا بسیار است، ادامه داد: امروز ذهن‌های سالم عبور کرده از مکتب‌های فلسفی غرب و فرهنگ جذاب سبک زندگی غربی بسیار است، متأسفانه ما برای این ذهن‌ها حرف نداریم چرا که اولویت خود را در تبلیغ پاسخ به شبهات می‌دانیم؛ بنابراین اولویت را نباید به ناشنوندگان قرار داد بلکه اولویت باید برای کسانی که منتظر شنیدن حرف حق هستند اختصاص داده شود.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان