شما اینجا هستید
جامعه » هرهیئت مذهبی اصفهان یک زندانی را آزاد کند/۸۵۰مددجو درانتظار خیران

اسدالله گرجی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار بیلبورد چی با اشاره به برنامه‌های ستاد دیه استان اصفهان برای ماه محرم و صفر اظهار داشت: در این زمینه در نظر داریم از ظرفیت‌ها و برکات این ماه برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه طرح ویژه ستاد دیه استان اصفهان برای آزادی زندانیان در محرم و صفر امسال آزادی یک زندانی توسط یک هیئت است، ابراز داشت: باید توجه داشت که پیام امام حسین (ع) نیز آزادگی بوده است و هیئات می‌توانند با آزادی زندانیان آنها را به زندگی برگردانند.

مدیرعامل ستاد دیه استان اصفهان افزود: مردم و هیئات می‌توانند هزینه‌های اطعام محرم را برای آزادی زندانیان پرداخت کنند که در شرایط فعلی با توجه به شیوع کرونا این امر به راحتی امکان پذیر است.

آزادی ۲۳۵ زندانی جرایم غیرعمد در اصفهان

وی با بیان اینکه از اول امسال تاکنون ۲۳۵ نفر زندانی جرایم غیرعمد در استان اصفهان آزاد شده است، اضافه کرد: این زندانیان با اعتبار ۱۸۶ میلیارد تومان که ۵۰ میلیارد تومان آن گذشت شکات بوده آزاد شده‌اند.

گرجی‌زاده با بیان اینکه مردم نیز از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۴ میلیارد تومان به ستاد دیه کمک کرده‌اند، ابراز داشت: از این میزان تاکنون ۱۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان وصول شده است، همچنین ۳.۵ میلیارد تومان نیز مردم با مراجعه به ستاد دیه پرداخت کرده‌اند.

۸۵۰ زندانی با ۹۰۰ میلیارد تومان بدهی در زندان‌های اصفهان

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۸۵۰ زندانی جرایم غیرعمد در زندان‌های استان اصفهان نیازمند کمک خیران هستند، اضافه کرد: برای آزادی این زندانیان ۹۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

مدیرعامل ستاد دیه استان اصفهان با بیان اینکه هدف فعلی ما بیشتر آزادی زندانیان رسوبی است، تصریح کرد: روز گذشته در جلسه ستاد دیه زندانی با چهار میلیارد تومان بدهی با همکاری ستاد دیه و گذشت شکات با ۸۰۰ میلیارد تومان از زندان آزاد شد.

وی اضافه کرد: شهروندان می‌توانند برای مشارکت در پویش مردمی جشن گلریزان عید قربان تا عید غدیر کمک‌های خود را به شماره حساب ۰۱۰۵۵۰۶۳۷۰۰۰۷ و شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۸۵۴۳۲۱ بانک ملی به نام ستاد دیه استان اصفهان واریز کنند.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان