ترکیه حمایت خود را از دولت وحدت ملی لیبی اعلام کرد - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
بین الملل » ترکیه حمایت خود را از دولت وحدت ملی لیبی اعلام کرد

به گزارش خبرگزاری بیلبورد چی به نقل از دیلی صباح، وزارت خارجه ترکیه با انتشار بیانیه ای حمایت خود را از بازگشایی مسیر «مصراته-سرت» که شرق و غرب لیبی را به هم متصل می‌کند اعلام کرد.

وزارت خارجه ترکیه در بیانیه خود گفته است: ما از گشایش جاده ساحلی مصراته-سرت که مدتهاست بسته شده بود، بسیار استقبال می‌کنیم.

در این بیانیه ترکیه از تلاش سایر طرف های درگیر از جمله شورای ریاست جمهوری، دولت وحدت ملی «دبیبه» و نمایندگی سازمان ملل در لیبی و کمیسیون نظامی مشترک ۵+۵ قدردانی کرده است.

به گفته وزارت خارجه ترکیه امید است که بازگشایی این جاده راهبردی زندگی روزمره شهروندان لیبی را تسهیل کند و صلح و رفاه پایدار را در این کشور تضمین کند.

آنکار در بیانیه خود همچنین بر ادامه حمایت از مردم و دولت وحدت ملی تا آتش بس پایدار و انجام مقدمات انتخابات آینده تاکید کرده است.

جاده بازشده در لیبی یک جاده ساحلی در شمال این کشور است که در کنار دریای مدیترانه، شرق و غرب لیبی را به هم پیوند می‌دهد. این جاده بسیار راهبردی است اما از زمانی که جنگ داخلی لیبی شروع شد، به تصرف گروه‌های مسلح و عوامل همپیمان آنها درآمد. با شروع روند سیاسی در لیبی، تلاش شد جاده ساحلی بازگشایی شود تا وحدت ارضی این کشور بار دیگر بدان بازگردد. به دنبال توافق گروه‌های لیبیایی در این زمینه، عملیات بازگشایی جاده ساحلی از یک ماه پیش شروع و پنجشنبه به طور کامل بازگشایی شد.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان