شما اینجا هستید
دانش و فناوری » فیس بوک مدعی حمله هکرهای مستقر در ایران به کارکنان ارتش آمریکا شد

به گزارش خبرگزاری بیلبورد چی به نقل از دیلی صباح، «فیس بوک» غول رسانه‌های اجتماعی جهان روز پنج شنبه حدود ۲۰۰ حساب کاربری را که ادعا می‌کرد متعلق به گروهی از هکرهای مستقر در ایران است، به بهانه اجرای عملیات جاسوسی سایبری مسدود کرد.

فیس بوک در توجیه این اقدام خود مدعی شد که یک عملیات جاسوسی سایبری را که توسط گروهی از هکرهای مستقر در ایران علیه پرسنل نظامی و همچنین افراد شاغل در بخش دفاعی و هوافضای ایالات متحده در حال انجام بود، مختل کرده است.

این غول رسانه‌ای همچنین مدعی شد که گروه هکری مذکور با استفاده از شخصیت‌های آنلاین جعلی به برقراری ارتباط با اهداف مورد نظر خود و همچنین جلب اعتماد ظرف چند ماه اقدام کرده و سپس اهداف موردنظرشان را به سایت‌های دیگری هدایت می‌کردند تا با کلیک کردن بر روی لینکهایی مشخص دستگاه‌های آنان را به بدافزار جاسوسی آلوده کنند.

بنا به ادعای فیس بوک، این گروه در سایر پلتفرهای رسانه‌های اجتماعی از جمله لینکدین و توئیتر نیز دارای پروفایلهای جعلی بودند. در همین راستا، شرکت لینکدین تحت مالکیت مایکروسافت اعلام کرد که تعدادی از حساب‌های کاربری را حذف کرده و توئیتر نیز اعلام کرد که «در حال بررسی دقیق» اطلاعات ارائه شده در گزارش فیس بوک است.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان