روزهای پرالتهاب در کرمانشاه و اعتراض نماینده مردم - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
متفرقه » روزهای پرالتهاب در کرمانشاه و اعتراض نماینده مردم

خبرگزاری بیلبورد چی، گروه استان‌ها: کرمانشاه که به گفته مسئولین انتظامی از هشت استان امن کشور به حساب می‌آید، در روزهای گذشته شاهد اتفاقاتی از سرقت و قتل گرفته تا عربده کشی و نزاع دسته جمعی بود.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه اوایل سال جاری گفت: در ارزیابی‌های به عمل آمده از میان استان‌های کشور، کرمانشاه با قرار گرفتن در رده بیست و چهارم از لحاظ وقوع جرم، جز هشت استان امن کشور به شمار می‌رود.

محمدرضا آمویی اظهار کرد: کرمانشاه در بسیاری از جرایم خشن نیز جز استان‌های آخر کشور به شمار می‌رود به گونه‌ای که در نزاع و درگیری رتبه ۲۵ و شرارت رتبه ۲۴ را از میان ۳۱ استان داریم.

وی با اشاره به رتبه ۱۹ کرمانشاه در سرقت‌های مسلحانه و سرقت به عنف، گفت: در مجموع جرایم، کرمانشاه رتبه ۲۴ کشور در سال گذشته را به خود اختصاص داده تا جز هشت استان امن باشد.

آمویی با بیان اینکه تیراندازی‌ها یکی از عوامل ناامنی و برهم خوردن نظم عمومی به حساب می‌آید، خاطرنشان کرد: سال گذشته ۴۹۵ مورد تیراندازی در استان کرمانشاه رخ داد که عمده آنها مربوط به شهرستان‌های کرمانشاه، اسلام آبادغرب، صحنه و سرپل ذهاب بود که طبق بررسی‌های به عمل آمده ۴۲ درصد آنها به خاطر اختلافات خانوادگی بوده است.

معاون اجتماعی پلیس کرمانشاه تصریح کرد: در همین راستا سال گذشته حدود ۲ هزار قبضه اسلحه به منظور پیشگیری از وقوع تیراندازی و جرم از قاچاقچیان و افراد مختلف کشف و جمع آوری شده است.

اعتراض شدید نماینده مردم کرمانشاه در مجلس نسبت به ناامنی شهر

محمد رشیدی، نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با رسانه‌ها به شدت نسبت به افزایش ناامنی در سطح شهر کرمانشاه اعتراض کرد.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی سپس با بیان اینکه در طی ۲ ماه گذشته و به ویژه هفته‌های اخیر، مراجعات و تماس‌های زیادی از طرف مردم مبنی بر افزایش مشکلات امنیتی در شهر کرمانشاه گزارش شده، اظهار کرد: عمده مشکلات امنیتی در زمینه سرقت، زورگیری و مشکلات مرتبط با توزیع مواد مخدر است که باعث نگرانی و پریشانی خاطر مردم عزیز شده است.

وی ضمن انتقاد شدید نسبت به این موضوع، تصریح کرد: از استاندارد به عنوان رئیس شورای تأمین استان کرمانشاه، فرماندهی نیروی انتظامی، دادستان کرمانشاه و سایر ارگان‌های مرتبط می‌خواهیم که به صورت جدی پیگیر این موضوع باشند و با برهم زنندگان آسایش و امنیت مردم برخورد قاطع داشته باشند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: باید حتماً امنیت استان کرمانشاه به عنوان یک استان مرزی و محل تردد زوار حفظ شود.

وی با بیان اینکه مردم از وضعیت موجود ناراحت هستند، گفت: ما به عنوان نماینده مردم پیگیر مطالبات موکلان خود هستیم و نهادهای ذی‌ربط حتماً باید پاسخ‌گو باشند.

رشیدی عنوان کرد: قبلاً چند بار به صورت غیرعلنی نسبت به این موضوع تذکراتی داده بودم ولی این بار با توجه به حجم زیاد درخواست‌های مردمی و افزایش بیش از حد این معضلات، به صورت علنی مطالبه‌گر خواهم بود.

درست چند روز پس از این گفتگو اتفاقاتی که با امنیت عمومی مردم کرمانشاه ارتباط داشت در فضای مجازی و حقیقی امنیت کرمانشاهیان را به خطر انداخت.

اواسط هفته گذشته بود که فیلمی از سرقت مسلحانه سیم برق در یکی از محلات کرمانشاه منتشر شد.

دستگیری عامل سرقت مسلحانه سیم برق در کرمانشاه

در فاصله کوتاهی از انتشار این فیلم در فضای مجازی، سردار علی اکبر جاویدان در جمع اصحاب رسانه اظهار کرد: چند روز پیش اعضای یک باند سه نفره در شهرک دادگستری الهیه و مقابل چشمان مردم اقدام به سرقت قابل توجهی سیم برق کردند.

وی افزود: به دنبال این اقدام و زمانی که چند تن از شهروندان قصد مداخله و جلوگیری از سرقت سیم برق می‌کنند یکی از اعضای باند با اسلحه‌ای که در اختیار داشته برای ترساندن مردم اقدام به تیراندازی هوایی کرد.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه تصریح کرد: پس از این اتفاق، اقدامات اطلاعاتی گسترده برای شناسایی و دستگیری اعضای باند آغاز و مأموران پلیس آگاهی توانستند عامل اصلی را در میدان آزادی شناسایی و دستگیر کنند.

جاویدان با اشاره به کشف ادوات سرقت از سردسته باند، گفت: تلاش برای دستگیری ۲ عضو دیگر و همچنین یک مالخر ادامه دارد.

وی از قاطعیت پلیس در برخورد با هرگونه ناامنی خبر داد و گفت: کرمانشاه جای امنی برای سارقان و مجرمان نیست و دیر یا زود در چنگال قانون گرفتار خواهند شد.

پس از این اتفاق ناگوار که با مداخله پلیس و دستگیری برهم زنندگان امنیت مردم مواجه شد، فیلمی در فضای مجازی از حمله افرادی با قمه به یکی از شیرینی فروشی‌های کرمانشاه منتشر شد که عنوان آن سرقت از این شیرینی فروشی مطرح شده بود؛ اما نیروی انتظامی پس از تحقیقات علت این اتفاق را اختلافات کارفرما و کارگر اعلام کرد.

موضوع سرقت از شیرینی فروشی تابان صحت ندارد

محمدرضا آمویی، معاون اجتماعی پلیس کرمانشاه در این خصوص اظهار کرد: پس از وقوع درگیری در شیرینی فروشی تابان محله نوبهار کرمانشاه، تیمی از مأموران در محل حاضر شدند.

وی افزود: پس از حضور مأموران و در تحقیقات به عمل آمده مشخص شد، شخصی که چند روز پیش به عنوان کارگر در این شیرینی فروشی مشغول به کار شده بود به علت عدم رضایت کارفرما اخراج می‌شود.

آمویی تصریح کرد: پس از این اتفاق، کارگر اخراجی همراه با برادر و یکی دیگر از اقوامش به شیرینی فروشی مراجعه و با سلاح سردی که در اختیار داشته‌اند اقدام به ایجاد درگیری، شکستن شیشه‌ها و تخریب شیرینی‌های موجود در مغازه می‌کنند.

معاون اجتماعی پلیس کرمانشاه با اشاره به متواری شدن کارگر اخراجی و اقوامش، گفت: اقدامات اطلاعاتی برای دستگیری این افراد انجام و مأموران توانستند با شناسایی مخفیگاه آنان، ۲ عامل اصلی را دستگیر کنند.

وی با اشاره به توقیف یک دستگاه پراید از عاملان درگیری در شیرینی فروشی، از تلاش برای دستگیری نفر سوم خبر داد.

اما این پایان اتفاقات این روزهای کرمانشاه نبود و خبر قتل خواهر و برادری به دست برادر دیگر در شهرستان صحنه به خاطر تقسیم ارث به سرعت در فضای مجازی دست به دست شد.

دستگیری قاتل خواهر و برادر صحنه‌ای توسط پلیس آگاهی در کمتر از ۲۴ ساعت از وقوع جرم

محمدرضا آمویی معاون اجتماعی پلیس کرمانشاه با اعلام خبر دستگیری قاتل در کمتر از ۲۴ ساعت از وقوع جرم، اظهار کرد: ۱۸ تیر ماه یک مورد درگیری و تیراندازی منجر به قتل در یکی محلات شهرستان صحنه به پلیس گزارش و مأموران به سرعت در محل حاضر شدند.

وی ادامه داد: با حضور مأموران در محل و در تحقیقات ابتدایی مشخص شد مردی ۴۷ ساله به علت اختلافات خانوادگی به وسیله اسلحه کلت به اعضای خانواده اش شلیک و ضمن به قتل رساندن برادر ۳۰ ساله و خواهر ۳۵ ساله‌اش، خواهر زاده هشت ساله خود را نیز زخمی کرده است.

آمویی تصریح کرد: فرد قاتل پس از ارتکاب این جنایت هولناک که به خاطر اختلافات خانوادگی و تقسیم ارث رخ داده بود، از محل متواری می‌شود.

معاون اجتماعی پلیس کرمانشاه افزود: مأموران پلیس آگاهی که از همان لحظات اولیه وقوع حادثه اقدامات گسترده خود را برای دستگیری قاتل آغاز کرده بودند تنها پس از گذشت ۲۴ ساعت از وقوع جنایت موفق به ردیابی وی در شهر صحنه شده و در عملیاتی غافلگیرانه پس از هماهنگی با مقام قضائی او را دستگیر کردند.

وی تصریح کرد: متهم دستگیر شده در بازجویی‌ها به ارتکاب قتل خواهر و برادر جوانش به خاطر اختلافات مالی و تقسیم ارث و میراث اعتراف کرد.

۱۰ روز پر اتفاق کرمانشاه ادامه داشت تا اینکه فیلم نزاع دسته جمعی و با سلاح سرد در میدان آزادی شهر کرمانشاه در فضای مجازی منتشر شد و رعب و وحشتی تازه برای مردم کرمانشاه به ارمغان آورد.

دستگیری پنج نفر از عوامل درگیری در میدان آزادی کرمانشاه

علیرضا دلیری، رئیس پلیس شهرستان کرمانشاه در خصوص برخورد با عوامل این نزاع دسته جمعی اظهار کرد: پس از وقوع یک مورد نزاع گسترده مقابل پاساژ ۱۱۰ شهر کرمانشاه، تیمی از مأموران به سرعت عازم محل شدند.

وی افزود: در تحقیقات پلیس مشخص شد ابتدا درگیری میان ۲ نفر آغاز شده و سپس افراد دیگری از دوستان آنها نیز به نزاع پیوسته و موجب گسترش آن شده‌اند.

دلیری تصریح کرد: با حضور مقتدرانه پلیس پنج نفر در صحنه درگیری و متعاقب آن در نقاط مختلف کرمانشاه دستگیر و پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضائی شدند.

رئیس پلیس شهرستان کرمانشاه ادامه داد: چند قبضه سلاح سرد از اراذل و اوباش دستگیر شده کشف شد.

وی با بیان اینکه کار دستگیری چند تن دیگر از عوامل درگیری همچنان در دستور کار قرار دارد، گفت: کشف علت و انگیزه این نزاع گسترده در دستور کار قرار دارد.

دلیری از اهتمام پلیس و دستگاه قضائی برای برخورد قاطعانه با اشرار و ناامن کنندگان امنیت عمومی جامعه خبر داد و افزود: این افراد از کمترین امنیت در استان کرمانشاه برخوردار نیستند و دیر یا زود در چنگال قانون گرفتار خواهند شد.

اما این پایان اتفاقات کرمانشاه نبود و دستگیری باند سرقت طلاجات کودکان در سنقر و کلیایی روی دیگری از اتفاقات کرمانشاه از اتفاقات کرمانشاه به نمایش گذاشت.

غضبان احمدی فرد، رئیس پلیس شهرستان سنقر و کلیایی اظهار کرد: پس از اعلام ۲ مورد سرقت طلاجات دختران خردسال در محلات شهر سنقر و کلیایی، رسیدگی ویژه به موضوع در دستور کار قرار گرفت.

وی با بیان اینکه در تحقیقات پلیسی مشخص شد سرقت‌ها توسط سه نفر و از ۲ دختربچه حدوداً پنج ساله انجام گرفته است، افزود: شیوه سرقت‌ها نیز به این شکل بوده که دختری ۱۵ و پسری ۱۳ ساله با هدایت و راهنمایی پدر ۴۲ ساله خود به بهانه بازی کردن به دختران خردسال نزدیک و اقدام به سرقت طلاجات همراه آنها می‌کردند.

احمدی فرد ادامه داد: این دختر و پسر نوجوان که بعداً مشخص شد خواهر و برادر هستند پس از سرقت طلاجات سوار بر خودرو پرایدی که پدرشان در اختیار داشت از محل متواری می‌شدند که با به دست آمدن این سرنخ اقدامات اطلاعاتی گسترده‌ای برای دستگیری اعضای باند آغاز شد.

رئیس پلیس شهرستان سنقر و کلیایی افزود: مأموران با انجام اقدامات اطلاعاتی و در تحقیقات گسترده خود موفق به شناسایی پراید مذکور شده و پس از مدتی تعقیب و گریز آن را متوقف و هر سه سرنشین را دستگیر کردند.

وی با بیان اینکه سارقان مردی ۴۲ ساله، دختری ۱۵ ساله و پسری ۱۳ ساله و پدر و فرزند هستند، گفت: هر سه نفر آنها به ارتکاب سرقت طلاجات دختران خردسال اعتراف کردند.

احمدی فرد با اشاره به کشف همه طلاجات سرقت شده از سارقان، گفت: طلاجات مسروقه شامل یک جفت گوشواره و ۲ عدد النگو می‌شود.

فرمانده انتظامی سنقر و کلیایی در پایان با اشاره به معرفی سارقان دستگیر شده به دستگاه قضائی برای صدور احکام لازم، از خانواده‌ها خواست بیشتر مراقب فرزندان خردسال خود باشند و از آویزان کردن طلا به آنها خودداری کنند.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان