شما اینجا هستید
بین الملل » اردوغان پیشنهاد میانجیگری میان حماس و اسرائیل را به تل آویو داد

به گزارش خبرگزاری بیلبورد چی به نقل از وای نت نیوز، رهبران ترکیه و رژیم صهیونیستی برای توسعه همکاری‌های دوجانبه میان آنکارا و تل‌آویو به توافق رسیدند.

بر اساس این گزارش، «عمر چلیک» سخنگوی حزب عدالت و توسعه ترکیه طی سخنانی گفت که «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه در جریان پیام تبریک تلفنی خود به «اسحاق هرتزوگ» رئیس جدید رژیم صهیونیستی، بر لزوم توسعه همکاری‌های دوجانبه دو طرف در تمامی زمینه‌ها تاکید کرده است.

چلیک گفت: پس از این تماس (تلفنی) چارچوبی ایجاد شد که بر اساس آن، مقرر شد در زمینه مسائل متعدد، پیشرفت‌هایی در خصوص مسائل متعدد میان دو طرف حاصل شود.

در همین حال، روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونت» از قول «مراد مرجان» سفیر آنکارا در واشنگتن نوشت که اردوغان تمایل خود برای میانجیگری میان حماس و تل آویو را برای پیشبرد پرونده‌های مهمی مانند اسیران و مفقودین میان دو طرف اعلام کرده است.

این روزنامه در ادامه تاکید کرده که مقامات رژیم صهیونیستی برای بازگشایی سفارت خود در آنکارا بر لزوم قطع بازوی نظامی حماس در استانبول تاکید داشته و معتقدند تا زمان به وقوع نپیوستن این رخداد، تل‌آویو حاضر به از سرگیری روابط دیپلماتیک و رسمی با آنکارا نیست.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان