قرارگاه مرکزی مبارزه با کرونا در سیستان و بلوچستان افتتاح شد - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
سلامت » قرارگاه مرکزی مبارزه با کرونا در سیستان و بلوچستان افتتاح شد

به گزارش خبرگزاری بیلبورد چی، محمد حسن قوسیان مقدم صبح امروز در سفر به استان سیستان و بلوچستان، قرارگاه مرکزی مبارزه و پیشگیری از کرونا را افتتاح و از روند دریافت و توزیع کامیون‌های کمک‌های بهداشتی و درمانی هلال احمر در این استان بازدید کرد.

وی گفت: هلال احمر علاوه بر اقدام فوری در تهیه و ارسال تجهیزات بهداشتی و پزشکی به سیستان و بلوچستان ۲۴ خیریه بزرگ کشوری را بسیج کرده و تا این لحظه بخشی از کمک‌های ارسالی به استان رسیده و در حال توزیع است.

قوسیان مقدم تصریح کرد: محموله‌های ارسالی جمعیت هلال‌احمر به استان سیستان و بلوچستان در دو بخش پیشگیری از کرونا و درمان این بیماری است. در بخش پیشگیری بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار ماسک و اقلام بهداشتی دیگر ارسال شده و در بخش درمان نیز چندصد کپسول اکسیژن با ظرفیت‌های ۱۰ تا ۵۰ کیلویی وتعداد قابل توجهی دستگاه اکسیژن‌ساز خانگی به منطقه رسیده است که هموطنان درگیر با بیماری کرونا می‌توانند این تجهیزات را به رایگان از بانک امانات پزشکی هلال احمر استان به صورت امانی دریافت کنند.

وی همچنین از اقدام سالیانه و مهم جمعیت هلال احمر با عنوان «طرح نذر آب» در استان سیستان و بلوچستان گفت: امسال نیز طرح نذر آب ۴ در این استان برگزار می‌شود. اکنون استان‌های معین این طرح آمادگی لازم را تدارک دیده‌اند که آب‌رسانی به تمامی نقاط محروم استان سیستان و بلوچستان را آغاز کنند و مثل سال‌های گذشته بتوانند دردهای خشکسالی این مردم را التیام بخشند.

قوسیان همچنین با حضور در شهرستان میرجاوه، با همراهی مسئولان ارشد استان سیستان و بلوچستان از بیمارستان این شهر بازدید کرد و از نزدیک در جریان فعالیت‌های این مرکز درمانی قرار گرفت.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان