امنیت سرمایه‌گذاری باعث توسعه و رونق اقتصادی قشم می‌شود - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
اقتصاد و بازار » امنیت سرمایه‌گذاری باعث توسعه و رونق اقتصادی قشم می‌شود

به گزارش خبرگزاری بیلبورد چی، دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری در دیدار مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم افزود: این امر در راستای تحقق شعار سال مقام معظم رهبری و سیاست‌های اقتصادی دولت، موجب تسهیل در سرمایه گذاری و رفع موانع تولید می‌شود.

وی تصریح کرد: همدلی اقوام و مذاهب در جزیره قشم، افزایش امنیت و پیشرفت منطقه را رقم زده است و تلاش در راستای تقویت وحدت موجود، توسعه و رونق اقتصادی را ایجاد می‌کند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پایان اظهار کرد: در مسیر ایجاد توسعه پایدار و متوازن جزیره قشم، مجموعه نیروی دریایی سپاه حمایت و همراهی لازم را انجام می‌دهد.

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم عصر امروز با حضور در دفتر فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با وی دیدار و گفت و گو کرد.

جزیره قشم با مساحت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر در سال‌های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ با تصمیم دولت به ۲ بخش منطقه آزاد با مساحت ۳۰۰ کیلومتر و منطقه ویژه اقتصادی با مساحت یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر تقسیم شد.

پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه‌های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب در آمدهای ارزی از جمله هدف‌های ایجاد منطقه آزاد قشم است.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان