بیش از ۱۶۶ هزار هکتار از اراضی شالیزاری گیلان نشا شد - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
اقتصاد و بازار » بیش از ۱۶۶ هزار هکتار از اراضی شالیزاری گیلان نشا شد

سید علی موسوی در گفتگو با خبرنگار بیلبورد چی با اشاره به اینکه ۱۶۶ هزار هکتار از ۲۳۸ هزار هکتار اراضی شالیزاری استان گیلان نشا شده است، افزود: این میزان معادل ۷۰ درصد اراضی شالیزاری گیلان است.

وی با بیان اینکه در مقایسه با سال گذشته شاهد افزایش میزان نشا اراضی شالیزاری هستیم، افزود: سال گذشته در همین زمان ۶۰ درصدی اراضی شالیزاری نشا شده بود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان گیلان ادامه داد: از این میزان ۶۸ درصد داخل شبکه و بیش از ۷۲ درصد نیز خارج شبکه بوده است.

وی با اشاره به شرایط آب و هوایی مناسب، افزود: با افزایش بارندگی‌های بهاری و همچنین رها سازی آب سد سپیدرود، شرایط برای نشا در شالیزارهای گیلان فراهم شده است.

موسوی با بیان اینکه شالیکاران باید از این شرایط برای نشا استفاده کنند، تصریح کرد: رعایت تقویم زراعی با توجه به کمبود منابع آبی از سوی شالیکاران باید مورد توجه قرار گرفته و با توجه به شرایط مساعد جوی در نشا اراضی تسریع کنند.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به اینکه خزانه گیری در شالیزارهای گیلان به پایان رسیده است؛، افزود: شالیکاران باید با توجه به شرایط آب و هوایی نسبت به هوا دهی خزانه‌ها توجه داشته باشند تا خزانه‌ها دچار مشکل نشوند.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان