نهادهای فرهنگی از برخورد مناسبتی با مساله قدس دست بردارند! - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
بین الملل » نهادهای فرهنگی از برخورد مناسبتی با مساله قدس دست بردارند!

به گزارش خبرگزاری بیلبورد چی، در بیانیه مجمع تشکل‌های بین‌الملل که در سالروز تشکیل رژیم صهیونیستی صادر شده ضمن تاکید بر لزوم توجه جدی‌تر به مساله قدس از نهادهای کشور خواسته شده تا خود را متعهد به انجام اقداماتی در حمایت از قدس در طول سال بنمایند.

متن این بیانیه بدین شرح است:

این روزها در فلسطین شاهد تحولی بزرگ هستیم. حماس تهدیدهای گذشته خود را عملی کرد و تل‌آویو و شهرهای دیگر فلسطین اشغالی را موشک باران کرد. گرچه شهدای غزه نیز مظلومانه کشته شدند ولی این اقدام حماس، توهم امنیت همیشگی و گنبد آهنین را زیر سوال برد.

اهمیت قیام جوانان قدس و موشک باران رژیم صهیونیستی در شرایطی که قدس به‌عنوان پایتخت این رژیم اعلام شده بود و کشورهای عربی منطقه نیز خیانت خود را آشکار کرده‌اند بیش از پیش بود و نشان داد که اتکا به جوانان فلسطینی و حمایت امت اسلامی چنانچه رهبر انقلاب در روز قدس بیان داشتند، نقطه امیدبخش بحران فلسطین است.

در این شرایط حساس، مجمع تشکل‌های بین‌الملل از نهادهای فرهنگی کشور تقاضا می‌کند تا در یک اقدام عملی تا آزادسازی قدس شریف، اعلام کنند که ستاد قدس را در نهاد خود ایجاد کرده و حداقل فصلی یک اقدام جدی در این رابطه انجام خواهند داد.

توجیه جامعه ایرانی نسبت به اهمیت این مساله و زمینه‌سازی توسعه اقدامات مردمی در این عرصه و نیز توسعه تعامل با حامیان مردمی فلسطین در جهان می‌تواند هدف این ستادها باشد.

این مجمع اعلام می‌کند که رسالت خود را مطالبه اقدامات نهادها درباره قدس می‌داند و به صورت ۶ ماهه گزارش آنها را به مردم شریف ایران اعلام خواهد کرد.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان