شما اینجا هستید
متفرقه » سامانه بارشی تا پایان هفته در گیلان فعال است

محمد دادرس در گفتگو با خبرنگار بیلبورد چی با اشاره به نفوذ سامانه بارشی و خنک از عصر و شب روز گذشته، اظهار کرد: با نفوذ این سامانه روند افزایش ابر، کاهش نسبی دما و به تناوب بارندگی و وزش باد و رعد و برق در استان گیلان فراهم شد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر از اکثر مناطق استان گیلان گزارش بارش باران شده است، افزود: در برخی مناطق مستعد احتمال بارش تگرگ نیز پیش بینی شده است.

مدیر هواشناسی گیلان با اشاره به کاهش ۵ تا ۱۰ درجه‌ای دمای هوا، گفت: این سامانه بارشی به تناوب تا روز پنجشنبه هفته جاری در استان فعالیت می‌کند.

وی با بیان اینکه دریا نیز در این مدت مواج و با ارتفاع موج حداقل دو تا حداکثر ۳ متر پیش بینی شده است، اضافه کرد: شرایط برای انجام فعالیت‌های مرتبط دریایی نامناسب است.

دادرس با اشاره به صدور هشدار سطح زرد در استان گیلان، گفت: با توجه به شرایط هوا به کشاورزان برای پیش بینی تمهیدات لازم در زمینه انجام فعالیت‌های کشاورزی به ویژه شالیکاری هشدارهای لازم داده شده است.

مدیرکل هواشناسی گیلان از شهروندان خواست با توجه به احتمال آبگرفتگی معابر، بالا آمدن آب رودخانه‌ها و مسیل‌ها از استقرار در این مناطق خودداری کنند.

وی با بیان اینکه برای شهر رشت نیمه ابری تا ابری و مه آلود، گاهی وزش باد، بعضی ساعات رگبار و رعد و برق همراه با کاهش نسبی دما پیش بینی شده است، گفت: هوای این شهر در حال حاضر بارانی است.

دادرس ادامه داد: دمای این شهر برای امروز بین ۱۵ تا ۱۹ درجه سانتیگراد در نوسان است.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان