شما اینجا هستید
بین الملل » خطیب مسجدالاقصی نسبت به یورش اشغالگران به الاقصی هشدار داد

به گزارش خبرگزاری بیلبورد چی به نقل از الجزیره، صدها فلسطینی شب یکشنبه با گردهمایی در برابر مسجد مبارک الاقصی و محوطه داخلی آن علیه وحشیگری‌های رژیم صهیونیستی شعار دادند.

بنا به گزارش منابع فلسطینی، نظامیان صهیونیستی همچنان در ادامه سیاست‌های سرکوبگرانه خود علیه فلسطینیان از ورود آنان به محله «شیخ جراح» جلوگیری می‌کنند.

همچنین گزارش شده که ارتش صهیونیستی از ورود وسایل نقلیه از جمله اتوبوس حامل مسافران فلسطینی به قدس اشغالی جلوگیری می‌کند.

در همین راستا، شیخ «عکرمه الصبری» خطیب الاقصی در سخنانی پیرامون اقدامات خصمانه صهیونیست‌های اشغالگر علیه فلسطینیان اظهار داشت که اسرائیلی‌ها سعی دارند با این گونه اقدامات محیط مسجد الاقصی را خلوت کرده تا شرایط را برای یورش شهرک‌نشینان صهیونیست به قبله نخست مسلمانان فراهم کنند.

گفتنی است که شب گذشته شبکه المیادین لبنان به نقل از خبرنگار خود در فلسطین اشغالی گزارش داد که شهرک‌نشینان صهیونیست بار دیگر تحت حمایت امنیتی نظامیان اسرائیلی به سمت محله شیخ جراح یورش بردند.

ساعاتی پس از این یورش، رسانه‌های فلسطینی از زخمی شدن ده‌ها تن در پی حمله نظامیان رژیم اشغالگر به سوی نمازگزاران فلسطینی در مسجد مبارک الاقصی خبر دادند.

خبرنگار المیادین همچنین درباره وضعیت قدس اشغالی در روز جهانی قدس خبر داد که نمازگزاران فلسطینی در مسجدالاقصی با سر دادن شعار از مناره‌های این مسجد مبارک خواستار حضور گسترده شهروندان فلسطینی در حیاط الاقصی شدند.

هلال احمر فلسطین نیز اعلام کرد شمار افرادی که بر اثر حمله نظامیان رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی زخمی شده‌اند، به ۱۷۸ نفر افزایش یافت؛ مجروحانی که اغلب از ناحیه چشم زخمی شده‌اند.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان