ممنوعیت تردد درون استانی شهر به شهر و شهر به روستا در هرمزگان - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
سلامت » ممنوعیت تردد درون استانی شهر به شهر و شهر به روستا در هرمزگان

به گزارش خبرنگار بیلبورد چی، فریدون همتی شنبه شب در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا در هرمزگان، با اشاره به افزایش آمار تعداد مبتلایان و فوت ناشی از بیماری کرونا طی ماه‌های فروردین و اردیبهشت در هرمزگان، عنوان کرد: ارزیابی‌ها نشان از کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی و بیشتر شدن عادی نگاری، دورهمی و تجمع طی این ماه‌ها در استان بود که موجب شد، ابتلا به ویروس و بیماری کرونا افزایش یابد.

وی ادامه داد: درخواست جدی ما از مردم شریف هرمزگان این است که حساسیت و دقت بسیار بالایی در رعایت پروتکل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و فاصله گذاری و عدم هرگونه دورهمی و مهمانی داشته باشند.

استاندار هرمزگان افزود: افرادی که دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نمی کنند، سلامتی و جان خود، خانواده و دیگران را به خطر می‌اندازند و همه باید در این راستا احساس مسئولیت کنیم.

همتی با بیان اینکه پنج شهرستان استان هرمزگان در وضعیت قرمز شیوع کرونا قرار دارند، تصریح کرد: شهرستان‌های بندرعباس، میناب، قشم، بندرخمیر و بستک در وضعیت قرمز، شهرستان‌های حاجی‌آباد، جاسک، بندرلنگه و پارسیان در وضعیت نارنجی و شهرستان‌های رودان، سیریک، بشاگرد و ابوموسی در وضعیت زرد شیوع کرونا قرار دارند.

وی با اشاره به تداوم اعمال محدودیت ها و دورکاری کارکنان متناسب با وضعیت رنگ بندی هر شهرستان، گفت: با مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا از امروز به مدت دو هفته مشاغل گروه یک و دو در شهرستان های با وضعیت قرمز و نارنجی اجازه فعالیت دارند.

وی با تاکید بر اینکه خدمات رسانی به مردم نباید دچار خدشه شود تصریح کرد: دورکاری به معنای مرخصی نیست و پیگیری امور مردم تحت هر شرایطی انجام شود و مدیران نسبت به برنامه ریزی جهت انجام خدمات اقدام کنند.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: ما بر اصل نظارت بر مشاغل مختلف تأکید داریم و مشاغل گروه یک و دو در شهرستان های با وضعیت قرمز و نارنجی، موظف به فعالیت با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی هستند و در صورت عدم رعایت با این واحدها برخورد و پلمپ طولانی مدت خواهند شد.

همتی اظهار داشت: مدیران و مسئولان مجتمع های تجاری، پاساژها و بازارهای مختلف نیز مسئول نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این اماکن هستند و در صورت تخلف، باید پاسخگو باشند.

وی اضافه کرد: همچنین با مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا در راستای کنترل شدید ترددها در ایام تعطیلات عید فطر، هرگونه مسافرت از روز سه شنبه ۲۱ اردیبهشت تا شنبه ۲۵ اردیبهشت در سراسر کشور از جمله در استان هرمزگان ممنوع است و علاوه بر آن ممنوعیت تردد شبانه نیز اعمال و متخلفان توسط نیروی انتظامی جریمه خواهند شد.

استاندار هرمزگان بیان داشت: در ایام تعطیلات عید فطر، تمامی مبادی ورودی و خروجی های استان هرمزگان به شدت کنترل و همچنین تردد درون استانی از شهر به شهر و از شهر به روستا نیز ممنوع است.

همتی تأکید کرد: توصیه اکید ما به همه هم استانی ها این است که در تعطیلات عید فطر از هرگونه سفر، دورهمی، مهمانی، تجمع و دید و بازدید حضوری خودداری کنند و حتماً در خانه بمانند و با این همکاری به کاهش روند ابتلا به بیماری کرونا کمک کنند.

وی یادآور شد: از مردم انتظار داریم که تبریک عید فطر را از طریق تلفن و فضای مجازی انجام دهند و هیچ‌گونه دید و بازدید حضوری نداشته باشند، چون با توجه به خطر بیماری کرونا، تاکنون متاسفانه ابتلا و حتی فوت افراد بسیاری را از طریق مهمانی و دید و بازدیدهای حضوری در استان داشته‌ایم و همه باید در این راستا خود را مسئول بدانند که موجب بیماری و مرگ دیگران نشوند.

استاندار هرمزگان عنوان کرد: تمامی دستگاه‌های مسئول، فرمانداران، دانشگاه علوم پزشکی، نیروی انتظامی، هلال احمر و بسیج نظارت بر روند اعمال محدودیت‌ها و رعایت پروتکل‌های بهداشتی را به صورت شبانه‌روزی انجام خواهند داد و تمامی دستگاه‌ها، بنگاه ها و مراکز فعالیت باید دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند و همه باید تلاش کنیم که شرایط ایمنی و حفاظت از سلامت مردم فراهم شود.

همتی با قدردانی از همکاری رسانه ها بر آگاهی بخشی و آموزش در خصوص کرونا تاکید کرد.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان